Немає «критичної необхідності»: Шольц блокує німецьку допомогУ Україні
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
Головнокомандувача ЗСУ Залужноо підтримали 47% опитаних українців, а міністра оборони Резнікова лише 7%. (Фото Офісу президента)
Під час війни сильні лідери відіграють велику роль у складні часи і часто надихають народ на боротьбу з ворогом.
Саме такими більшість українців вважають президента Володимира Зеленського та головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Як інформує Україна молода, про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова і Фондом "Демократичні ініціативи".
Фахівці зазначають, що за кандидатуру глави держави віддали свій голос 65% респондентів. Водночас "залізного генерала" підтримали 47% опитаних.
Наступні позиції зі значним відривом посіли інші керівники українських відомств і генерали, а також цивільні представники влади. Відтак, йдеться про:
– Радника глави Офісу президента Михайла Подоляка – 9%;
– Міністра оборони Олексія Резнікова – 7%
– Міністра закордонних справ Дмитра Кулебу – 5%;
– Начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова – 5%;
– Секретаря Ради нацбезпеки й оборони Олексія Данілов – 5%.
Серед громадських діячів і волонтерів українці особливо відзначили Сергія Притулу – 9% підтримки.
На думку опитаних, серед іноземних політиків чи громадських діячів найбільш важливу роль в підтримці України відіграв президент США Джо Байден – 58%, президент Польщі Анджей Дуда – 50%, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон – 49%.
Значно менше люди згадували президента Франції Емманюеля Макрона – 10% та канцлера Німеччини Олафа Шольца – 9%.
Важливе місце у національній пам'яті займатимуть держави, які надали Україні всебічну допомогу під час війни.
Зокрема понад половина опитаних вважає, що найбільше Україні допомогли Польща та США, 46% респондентів мають таку саму думку про Велику Британію.
Саме ці три країни також надали найбільший обсяг військової допомоги Україні, особливо в перші, найбільш кризові та складні місяці війни. Важливе місце у національній пам'яті займатимуть держави, які надали Україні всебічну допомогу під час війни.
Опитування проведено 23-30 березня 2023 року коштом пожертв у межах проєкту Sustainability4Ukraine методом особистого інтерв'ю в усіх областях, за винятком окупованої території та районів бойових дій. Опитано 2017 громадян віком від 18 років. Можлива похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Як повідомляла УМ, 13% українців вважають День перемоги, який святкують 9 травня, одним з найважливіших свят – згідно з соцопитуваннями.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
У неділю ЗСУ після тривалої оборони знову пішли у наступ на Курщині. >>
Кіт Келлогг, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні, відклав поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>