Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
На фото: новопризначений посол КНР у ЄС Фу Конг
Посол Китаю у Євросоюзі Фу Конг заявив, що повномасштабна війна в Україні поставила Пекін у «дуже складне становище», але КНР не хоче «обирати між двома друзями» — росією та Україною.
Як інформує Україна молода, це він сказав у інтерв'ю South China Morning Post.
Дипломат назвав розв’язану Росією війну «спеціальною операцією» та «українською кризою», що «стає проблемою» для відносин Китаю з ЄС. Він хоче їх «деполітизувати».
«Ми зазнаємо побічної шкоди від цієї кризи. І Росія, і Україна є гарними друзями, тому ми не хочемо вибирати між друзями. Це відправна точка нашої позиції», — сказав Фу Конг.
Він заявив, що на другий день після повномасштбаного вторгнення між главою Китаю Сі Цзіньпіном та російським диктатором Володимиром Путіним відбулася розмова, під час якої перший «чітко висловився за пошук мирного рішення». Надання військової допомоги Москві посол заперечує.
«Насправді, наша позиція була досить збалансованою, погодьтеся, і ми готові долучатися до будь-яких мирних зусиль», — сказав він, повторивши наративи російської пропаганди про те, що «США отримують вигоду з цього конфлікту».
Китай відкрито не критикує РФ за повномасштабне вторгнення в Україну, але в листопаді Сі Цзіньпін заявив, що потенційне застосування ядерної зброї росією є неприпустимим.
На початку грудня лідер Китаю заявив, що завершення війни шляхом переговорів відповідало б інтересам Європи та всіх країн Євразії. За його словами, «потрібно уникати ескалації та розширення кризи».
Водночас, за даними The Wall Street Journal, Сі Цзіньпін доручив уряду КНР налагодити тісніші економічні зв’язки з росією.
Як відомо, КНР хоче збільшити імпорт російської нафти, розширити енергетичну співпрацю та збільшити інвестиції в інфраструктуру РФ.
Як повідомляла УМ, полковник Народної визвольної армії Китаю у відставці і науковий співробітник Центру міжнародної безпеки і стратегії в Університеті Ціньхуа Чжоу Бо заявив, що російське вторгнення в Україну шкодить китайським інтересам.
Тому Пекін не хотів би, щоб війна в Україні продовжувалася і стримує Путіна від ядерного удару.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>