Верховна Рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція.
«За» проголосували 259 народних депутатів, «проти» - 4, утрималися - 25.
Від фракції "Слуги народу" надійшло 193 голоси, один проти і 6 утрималися, від "Європейської солідарності" - 9 "за", один утримався, від "Батьківщини" утрималися всі 13 нардепів, які голосували; від "Голосу" - 10 "за" і 2 "проти", від "Платформи за життя і мир", "Довіри" й "Відновлення України" всі депутати, які проголосували, дали голоси "за", від "За майбутнє" - 2 голоси "за", один проти і 6 - утрималися.
Ратифікація Стамбульської конвенції вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів ЄС це є своєрідним "маркером цивілізованості".
Це рішення, що відкладалося багато років - зокрема через позицію Всеукраїнської ради церков - було особливо важливими для Нідерландів та Швеції – двох країн-скептиків, які зрештою погодилися підтримати статус кандидата для України.
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс привітав рішення Верховної ради ратифікувати Стамбульську конвенцію.
«Я аплодую парламенту Україну за ратифікацію Стамбульської конвенції! Дякую, спікеру Руслану Стефанчуку та українській делегації ПАРЄ на чолі з Марією Мезенцевою за забезпечення цього важливого рішення!»- йдеться у повідомленні.