ЗСУ відреагували на «почесне» 20-те місце в рейтингу найсильніших армій світу
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Зусилля Києва з організації "Кримської платформи" неабияк бісять Москву.
Офіційний Київ вважає російські погрози у бік держав-учасниць "Кримської платформи" черговим проявом триваючої “маргіналізації російської зовнішньої політики”.
Як повідомляє Україна молода, офіційну позицію України навів речник МЗС України Олег Ніколенко у вівторок.
“Закликаємо Російську Федерацію не займатися політичним булінгом. Погрози на адресу України та інших держав-учасниць Кримської платформи є черговим проявом триваючої маргіналізації російської зовнішньої політики”, - заявив пан Ніколенко.
Дипломат нагадав, що на рівні Організації об’єднаних націй дії РФ в Криму отримали чітке міжнародно-правове визначення – акт агресії, і жодного статусу в Криму, окрім як держави-окупанта, Росія не має.
“Розмова про зазіхання на "територіальну цілісність Росії" - приклад викривленого сприйняття реальності. Злодій не набуває законного права власності на вкрадену ним річ. Російські міжнародно визнані кордони давно відомі. До них не входять Крим та Севастополь”, - зазначив речник українського зовнішньополітичного відомства.
За його словами, національна стратегія, затверджена Радою нацбезпеки і оборони, а також "Кримська платформа" покликані вивести зусилля з деокупації Криму на “системний рівень”.
На думку Ніколенка, рівень підтримки, яку Україна отримує на етапі просування нового міжнародного формату, та зусилля, які докладає РФ для дискредитації цієї ініціативи, дозволяють говорити про правильність обраного шляху.
Напередодні речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що "ніякі "платформи" для обговорення фантомних болів Києва з іншими країнами не переконають кримчан змінити рішення", а "зусилля Києва щодо повернення Криму є нелегітимними і не можуть сприйматися інакше, як загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації".
"Ще раз нагадуємо, що будемо розглядати участь будь-яких країн і організацій в таких діях, включаючи ініціативу "Кримська платформа", як недружній щодо Росії крок, як пряме посягання на її територіальну цілісність”, - заявила зокрема Захарова.
Мовляв, Росія сприйматиме країни, які беруть участь у "Кримській платформі", як потенційних ворогів, які прагнуть захопити території РФ.
Як повідомляла «УМ», 11 березня Рада нацбезпеки й оборони України ухвалила проект "Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь".
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
У неділю ЗСУ після тривалої оборони знову пішли у наступ на Курщині. >>