Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
І Угорщина, і Україна дуже травмовані своєю історією, тому відбувається зіткнення інтересів.
В останні роки Угорщина дуже амбітно себе поводить не лише у відносинах з Україною, але і з низкою інших країн. Однак вона має поважати національне законодавство і національні інтереси нашої держави.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба намагається розв'язати конфлікт між державами, сказав в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".
За його словами, Україні необхідно мати добрі стосунки з Угорщиною, адже: це важлива країна-сусід у Центральній Європі, і ми теж частина цього простору, з сусідами треба мати добрі стосунки.
По-друге, це держава-член НАТО, і ми хотіли б нормально взаємодіяти з Угорщиною в питанні євроатлантичної інтеграції. По-третє, це держава-член Євросоюзу, позиція якої нам теж важлива.
"Але розв'язувати ці питання, наявні проблеми і будувати амбітне майбутнє можна за 2-х умов: коли обидві сторони поважають законодавство і національні інтереси одна одної", – наголосив Кулеба. Ніхто не налаштований політично воювати з Угорщиною", - заявив він.
Кулеба пояснив, що і Угорщина, і Україна дуже травмовані своєю історією, тому відбувається зіткнення інтересів.
"Країни дуже болісно ставляться до будь-яких питань, коли історія проривається в сучасне, або ще й намагається диктувати майбутнє", – зазначив він.
Міністр також додав, що за жодним об'єктивним показником немає передумов для того, щоб політичний статус кво в Закарпатській області якось змінився.
Як повідомляла УМ, раніше Україна заборонила в’їзд двом угорським високопосадовцям.
25 жовтня – у день голосування на місцевих виборах в Україні – глава МЗС Угорщини Петер Сійярто поширив заклик до українських угорців голосувати за одну з партій, що бере участь у місцевих виборах на Закарпатті – КМКС (Товариство угорської культури Закарпаття), а також закликав підтримати на виборах мера Берегового чинного міського голову, представника угорської громади Золтана Бабяка.
Річ у тім, що Виборчий кодекс України забороняє іноземцям агітувати на виборах.
В Угорщині таким вчинком обурились. В МЗС країни навіть заявили, що Україна може забути про підтримку Угорщини на шляху до євроатлантичної інтеграції.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>