Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
З балкону офісу Андрія Богдана видно будівлю КСУ (ліворуч).
Колишній голова Офісу президента Андрій Богдан закидає президентові Володимиру Зеленському відсутність належної реакції на підготовку скандального рішення КСУ щодо антикорупційних положень, що й призвело до конституційної кризи.
Мовляв, про ці наміри окремих суддів Конституційного суду чудово знало оточення Зеленського і мало попередити про це главу держави.
Як інформує «Україна молода», про це пан Богдан заявив у інтерв’ю «Українській правді».
«Президент же заявляє, що це диверсія проти України, так? Так диверсія проти України – це злочин. Тобто в тебе є спецслужби, які точно тебе інформували, що готується такий злочин. Яка твоя була реакція? Ніякої. Яка робота проводилася? Ніякої. Це ж кримінальна стаття, якщо ти знаєш про підготовку злочину і не реагуєш. Правильно? Тобто треба реагувати було в той час, коли ти вже довів до того, що мовчиш і робиш вигляд, що все нормально, і таким чином даєш сигнал, що ти не проти. Публічно навіть», - обурюється колишній керманич президентського офісу на Банковій.
Пан Богдан стверджує, що про підготовку відповідного рішення мав знати представник президента в КС Федір Веніславський: «Він не міг не знати. Це його робота, він не міг не попередити про загрозу».
Окрім того, Богдан впевнений, що про таке рішення знали і в спецслужбах: "Це неможливо, не існує такого варіанту, щоб вони не доповіли".
Водночас колишній друг президента вважає, що рішення КС "протирічить логіці" та не має відповідного обгрунтування.
"Але лікувати хворобу розстрілом не варіант", – каже юрист про ініціативу Зеленського припинити повноваження суддів Конституційного суду.
На думку Богдана, ініціатива президента щодо розпуску КС може бути підставою для імпічменту, оскільки те, що він робить – це кримінальна стаття.
"Це може бути підставою для процедури імпічменту. Політично президент діє правильно. Але ти мав це розуміти, ти мав до цього готуватися, ти мав це робити завчасно", – наголошує колишній соратник президента.
Як повідомляла «УМ», президент Зеленський допускає розпуск Верховної Ради, якщо депутати не знайдуть вихід із конституційної кризи, для чого він пропонує звільнити всіх суддів Конституційного суду й оновити склад КС.
Водночас, Зеленський вважає найкращим виходом із конституційної кризи в Україні добровільну відставку суддів Конституційного суду.
Криза почалася після того, як 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування.
У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Адже два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.
Голова КСУ Олександр Тупицький вбачає в ініціативі Зеленського ознаки конституційного перевороту, бо президентські пропозиції прямо суперечать Конституції України.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>