Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Олена Зеленська (ліворуч) і Дмитро Шмигаль під час церемонії приєднання України до Партнерства Біарріц, яка відбулася в МЗС України. (Фото з ФБ-сторінки Олени Зеленської)
Україна отримала офіційний статус учасниці міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх «Партнерства Біарріц».
Як повідомляє «Україна молода», про це інформує Офіс президента в суботу.
Наголошується, що приєднання офіційного Києва до важливого в контексті рівності всіх громадян проєкту започатковане першою леді Оленою Зеленською ще в грудні 2019 року.
Вже у травні Кабмін підтримав приєднання країни до міжнародного "Партнерства Біарріц". А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба скерував відповідний лист уряду до Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки із заявою щодо участі України в проєкті на постійній основі.
«З одного боку – це вже результат, але з іншого – лише початок шляху до встановлення рівних можливостей для всіх українців. Шляху, який Україна вже проходить, спираючись на досвід та підтримку країн – учасниць Партнерства. Я дякую всім причетним до компетентного і, що не менш важливо, натхненного визначення нашої дорожньої карти. Набираємо швидкість!», - відреагувала на подію Олена Зеленська.
Церемонія приєднання України до Партнерства Біарріц відбулася в МЗС України 12 вересня.
Офіційний лист-відповідь міністра Європи і закордонних справ Франції Жан-Іва Ле Дріана вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен на урочистій зустрічі з нагоди офіційного приєднання України до міжнародного партнерства Біарріц, в якій взяли участь дружина президента Олена Зеленська, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, посли країн Групи семи (G7) і Швеції, а також представники міжнародних організацій.
Відтак, в рамках партнерства Україна як повноправна учасниця взяла на себе зобов'язання в п'яти сферах.
Це розвиток безбар'єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципам рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення великих можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.
"Нові зобов'язання, які були взяті українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях в рамках Партнерства Біарріц, зокрема, що стосуються надання відпустки по догляду за дитиною як матері, так і батькові або впровадження законодавства по боротьбі з проявами насильства домашнього, сексистського або сексуального характеру є потужними кроками, що несуть конкретні зміни", - йдеться в листі міністра Європи і закордонних справ Франції.
Зазначимо, що Партнерство Біарріц було засновано лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням президента Франції Еммануеля Макрона. Мета ініціативи - посилити відповідальність і консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>