Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Генпрокуратура Білорусі видала бойовиків Вагнера Росії, а не Україні.
Офіс президента, МЗС України і Офіс генпрокурора відреагували на те, що влада Білорусі відпустила бойовиків з групи Вагнера до Росії. Тим самим офіційний Мінськ унеможливив екстрадицію окремих бойвиків, які воювали проти ЗСУ на Донбасі, до України.
Як повідомляє «Україна молода», про це йдеться в офіційних повідомленнях і коментарях пресі окремих органів влади України в ніч на суботу.
Зокрема, в Офісі президента Володимира Зеленського зазначили: «Україна з прикрістю сприймає рішення Республіки Білорусь передати Росії раніше затриману групу осіб, які належать до приватної військової компанії «Вагнера».
На Банковій вважають, що хоч Білорусь і незалежна держава, яка має власну позицію, втім, Україна «очікувала більш юридично коректного й зваженого рішення».
Водночас, заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що якщо Білорусь віддала Росії затриманих "вагнерівців", то діалог між Україною та Білоруссю про їх екстрадицію зник сам по собі.
"Якщо ця інформація відповідає дійсності і ці громадяни відбули на територію Російської Федерації, то предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі... Ми з самого початку не виключали, що лідер Білорусі буде розігрувати це питання і використовувати його у якості розмінної карти з Російською Федерацією. Тепер ми побачили, що він зробив вибір на користь російської сторони", - наголосив пан Єнін в ефірі каналу "Україна 24".
Тоді як заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов повідомив, що Офіс генпрокурора України не отримав офіційної відповіді білоруської сторони про видачу затриманих "вагнерівців" Росії.
«Офіційної відповіді від білоруської сторони щодо видачі РФ затриманих ми наразі не отримали. Поки можу відзначити, що ми зібрали достатньо доказів щодо їх участі у збройному конфлікті на Донбасі в складі НЗФ РФ. І Офіс Генерального прокурора оперативно відреагував на затримання і відразу 31 липня направив запит до Білорусі щодо тимчасового арешту, а пізніше - і екстрадиційні документи», - сказав пан Мамедов в коментарі "УП".
За його словами, маючи доказову базу, «ми будемо притягувати їх до кримінальної відповідальності на національному рівні, використовуючи механізм заочного правосуддя».
Як повідомляла «УМ», 14 серпня Білорусь передала Російській Федерації 32 бойовиків "Вагнера", яких затримали на території країни 29 липня. Частина з них воювала на Донбасі на стороні бойовиків.
Раніше Україна ініціювала екстрадицію затриманих у Білорусі бойовиків. Але тепер її очікувати вже не варто.
У день президентських виборів 9 серпня Лукашенко заявив, що генпрокурорам України і Росії "наплювати на цих хлопців".
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>
Обраний президент США Дональд Трамп після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і на тлі новин про повалення режиму Башара Асада в Сирії, заявив про бажання Києва укласти угоду і «зупинити божевілля». >>
Указ, який вводить санкції проти тієї частини влади Грузії, яка відповідальна за проросійський курс країни і розгін проєвропейських протестувальників, у четвер, 5 грудня, підписав Президент України Володимир Зеленський >>
Америка вступає в нові часи. Якими вони будуть — не знає ніхто. >>