«Слуга народу» Верещук йде у мери Києва і кличе Кличка на дебати

09:10, 17.07.2020

Зі свого боку Володимир Зеленський вважає, що жителям Києва було б цікаво послухати предметні дебати з важливих для столиці питань.

Кандидатка від партії "Слуга народу" на посаду мера Києва Ірина Верещук запросила міського голову Віталія Кличка на дебати

 

Як інформує УМ, про це сказала Верещук на спільному з президентом і керівниками фракції брифінгу в четвер увечері.

 

"Принагідно я запрошую Віталія Кличка, користуючись нагодою, на дебати", - заявила Верещук. - "Стадіон так стадіон", - додав голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія.

 

Зі свого боку Володимир Зеленський вважає, що жителям Києва було б цікаво послухати предметні дебати з важливих для столиці питань.

 

"Мені здається, що це дуже важливо. Я пам'ятаю, як один президент викликав мене на дебати. Мені здається, що ми повинні бути відкриті, ніхто не повинен боятися. Мені здається, що предметні професійні дебати, з питань життя міста, містобудування, ЖКГ, інфраструктури, фінансів, транспорту були б дуже цікаві. І киянам дуже цікаво було б почути відповіді на ці питання на дебатах між чинним мером та Іриною Верещук", - сказав він на брифінгу.

 

Додамо, на з'їзді партії "Слуга народу" депутати більшістю голосів підтримали кандидатуру Ірини Верещук на вибори мера Києва. "За" проголосували 87 нардепів. Також свій голос за Верещук віддав президент України Володимир Зеленський.

 

За словами президента, у внутрішньопартійних праймеріз на вибори мера столиці брали участь 5 кандидатів - Ірина Верещук, Олександр Дубінський, Микола Тищенко, Дмитро Гурін і Олександр Качура.

 

Ірина Андріївна Верещук народилася 30 листопада 1979 року у Раві-Руській під Львовом. Закінчила школу з золотою медаллю, має три вищих освіти, які закінчила з відзнакою.

 

Вона одружена вдруге, її чоловік очолював львівський спецпідрозділ СБУ «Альфа». Виховує сина Олега від першого шлюбу.


40-річна Ірина Верещук вже має досвід роботи міський головою: з 2010 по 2015 рік вона була мером в своїй рідній Раві-Руській. За її словами, рішення скласти повноваження прийняла через нібито постійний тиск.



До речі, тоді вона стала наймолодшою жінкою-мером в Україні. Якщо ж їй вдасться перемогти на майбутніх виборах в столиці, то вона стане першою жінкою-мером в історії Києва.
 

У 2019 році Ірина Верещук на позачергових виборах у Верховну Раду пройшла в парламент по списках «Слуги народу».
 

З вересня по листопад минулого року була представником уряду в парламенті. Вона заявляла, що тоді прем'єр-міністр Олексій Гончарук планував звільнити її за критику держбюджету та дій Кабміну.



Безпартійна Верещук – голова підкомітету з питань державної безпеки і оборони комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.



Ірина Верещук кілька разів потрапляла в скандальні ситуації та ставала об'єктом критики через неоднозначні висловлювання.
 

Зокрема, «дісталося» депутатці в мережі у вересні 2019 року через те, що вона Верещук заявила, що Україна повинна переглянути підхід до НАТО, оскільки «її там не чекають».



У грудні 2019 року у Раді сталася бійка між депутатами фракції «Слуга народу» Гео Леросом і Максимом Бужанський через те, що в чаті фракції один з них незензурно висловився щодо Ірини.
 

2 травня 2020 року Верещук опублікувала у своєму Facebook пост із закликом просити вибачення у загиблих під час подій в Одесі 2014 року, в тому числі і прихильників «руського міра».



Також нещодавно депутатка в ефірі ток-шоу на одному з телеканалів звинуватила п'ятого президента Петра Порошенка в тому, що нібито він вітав президента РФ Володимира Путіна з Днем Росії в 2014 році, і як доказ надавала публікацію з посиланням на заяву прессекретаря російського президента Пєскова.
 

Після гарячих суперечок з Порошенком та ведучим Верещук все таки на відео визнала свою неправоту, хоча пізніше спростувала цю інформацію і вимагала від Порошенка судитися зі ЗМІ, які опублікували інформацію про привітання.

 

Як повідомляла УМ, Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня