«Забув» про $100 тисяч: прокурори підозрюють головного митника
Про підозру в недостовірному декларуванні оголосили тимчасовому виконувачу обов’язків голови Державної митної служби України Сергію Звягінцеву. >>
Співробітники НАБУ із найбільшим зафіксованим хабарем в історії України - 6 млн доларів. (Фото НАБУ)
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький здивований тим, що окремі працівники Офісу генпрокурора ймовірно сприяли хабарникам у так званій справі ексміністра Януковича Миколи Злочевського.
Адже під час слідчих дій у справі про хабар на суму 6 млн доларів за припинення провадження, пов’язаного зі Злочевським, із флешки співробітника Офісу генпрокурора здійснювали онлайн-моніторинг Єдиного державного реєстру досудових розслідувань на предмет закриття справи.
Як повідомляє «Україна молода», про це Холодницький заявив на брифінгу в суботу.
“Ми були дещо здивовані, що саме по цьому провадженню вчора в період, коли відбувалися слідчі дії під нашим офіційним керівництвом, в Офісі генерального прокурора з флешки однієї з працівниць, яка обіймає адміністративну посаду в ОГП, дійсно був онлайн-моніторинг ЄРДР з приводу того, чи дійсно це рішення (про закриття справи — ред.) не лише на папері, а й відмічено в ЄДРР”, - сказав керівник САП.
Пан Холодницький також розраховує, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова проведе відкрите службове розслідування цієї ситуації.
У свою чергу директор НАБУ Артем Ситник зауважив, що в межах розслідування справи про спробу надання неправомірної вигоди цей факт перевірятиметься.
Пан Ситник також розповів, що особи, які передавали хабар, хотіли пересвідчитися, що справу дійсно закрито, тому було створено “ілюзію” постанови про закриття відповідного провадження.
“Особи, які пробували ці кошти передати, бажали отримати процесуальне рішення про закриття кримінального провадження, і в рамках контролю за вчинення злочину був використаний несправжній засіб — це постанова, яка була вручена. Особи хотіли переконатися, що справа закрита і дані про це є Реєстрі досудових розслідувань”, - пояснив директор НАБУ.
Як повідомляла «УМ», люди Злочевського, ексміністра екології часів Януковича, пропонували за закриття провадження 6 мільйонів доларів керівнику САП Назару Холодницькому та керівництву НАБУ, щоб їхній патрон міг повернутися в Україну до дня народження 14 червня і відсвяткувати.
Хабар у розмірі 6 млн доларів — це рекордна сума пропонованого хабаря в історії України. Ці кошти тепер поповнять бюджет України.
Микола Злочевський виїхав з України наприкінці 2014 року після того, як набув статусу підозрюваного у незаконному збагаченні. У січні 2015 року ГПУ оголосила його у розшук. Восени 2016 року з сайту МВС була знята інформаційно-статистична картка про розшук ексміністра. Інформація про припинення розшуку була внесена на підставі надісланої з Генпрокуратури постанови про скасування державного розшуку Злочевського.
Про підозру в недостовірному декларуванні оголосили тимчасовому виконувачу обов’язків голови Державної митної служби України Сергію Звягінцеву. >>
Понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>