У пропозиції до бюджету США на наступний рік адміністрація Дональда Трампа планує відмовитись від практики скорочення окремих програм допомоги Україні у сфері оборони та залишити суму на рівні нинішнього року.
Про це повідомило в четвер американське центральне видання The Washington Post із посиланням на речника Адміністративно-фінансового управління Білого дому.
"Білий дім пропонуватиме зберегти розмір оборонної допомоги для України на нинішньому рівні у пропозиції бюджету на майбутній рік, відмовившись від спроб скоротити фінансування по лінії Державного департаменту", - наводить газета слова представника адміністрації Трампа.
Як зазначає видання, в останніх двох пропозиціях щодо бюджету Білий дім щоразу пропонував скоротити програму допомоги Україні по лінії Держдепу до $250 мільйонів. Кожного разу Конгрес відкидав такі пропозиції та виділяв Україні $115 мільйонів за програмою закордонного фінансування у військовій сфері.
Нагадаємо: допомога для України надходить з програм, передбачених бюджетами Державного департаменту, Пентагону та інших державних структур США.
За даними двох джерел газети, чиновники Білого дому знову обговорювали скорочення фінансування, проте після запитів видання відмовилися від цієї ідеї.
Як повідомляла УМ, раніше Палата представників Конгресу США схвалила виділення $698 мільйонів допомоги для України на 2020-й рік.
1 жовтня, Пентагон надав Україні 214 мільйонів доларів із 250 мільйонів, закладених американським Конгресом в оборонний бюджет США на 2019-ий рік. Решта суми буде передана протягом наступних кількох тижнів.
Трамп заявив, що заблокував влітку військову допомогу Україні через високий рівень корупції і, щоб змусити Євросоюз надавати більше допомоги.
Напередодні стало відомо, що адміністрація Дональда Трампа розблокувала кошти за програмами зміцнення оборони і безпеки України, фінансування яких було затверджено раніше у бюджетах держдепартаменту США і Пентагону. Таким чином, США розблокували більш ніж 390 млн доларів допомоги Україні.
12 вересня Державний департамент США cхвалив 141,5 мільйона доларів допомоги в галузі безпеки для України, зокрема гроші на снайперські гвинтівки та гранатомети, і ще 250 мільйонів доларів, суперечливо затриманих адміністрацією Трампа.
Раніше Байден заявив, що готовий надати Україні зброю для протистояння російській агресії.
Демократи Палати представників Конгресу США запросили у Пентагону і адміністрації Білого дому документи, пов'язані з виділенням військової допомоги Україні.
Нещодавно державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що скандал, пов’язаний з телефонною розмовою президентів США та України Дональда Трампа і Володимира Зеленського, не вплине на допомогу Україні.
Колишній спецпредставник США з питань України
Курт Волкер під час свідчень в Конгресі у справі про тиск президента Дональда Трампа та Володимира Зеленського заявив, що просив українське керівництво не втручатись у внутрішню політику Сполучених Штатів.