Ядерна валіза народовладдя: що Зеленський може винести на рефрендум і чим це загрожує
За всіма важливими подіями й загостреннями суспільного настрою затесались непоміченими «спроби пера» референдуму. >>
Після земельної реформи купувати й продавати землі сільськогосподарського призначення зможуть тільки українські громадяни та вітчизняні компанії.
Про це заявив президент Володимир Зеленський на конференції, присвяченій земельній реформі, у четвер, 19 вересня, передає “НВ”.
“Земля належить українцям. У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та компанії. Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами, — маячня. Земля — це власність громадян, але у них повинне нарешті з’явитися не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю”, — сказав глава держави.
Зеленський переконаний, що земля – це власність громадян, але в них має з’явитися "не гібридне, а повноцінне" право власності на землю.
"Це право володіти, користуватися та право розпоряджатися своєю землею. Інакше починається Радянський Союз. Це совок, коли громадяни отримали свої квартири, але не могли їх продавати легально. І це неправильно", - сказав він.
В 2001 році був накладений мораторій, однак, за словами президента замість механізму з’явився процвітаючий тіньовий ринок.
За його словами, виграють від тіньового ринку "не малі фермери і селяни, а місцеві князьки".
"З 7 млн українців 1 млн громадян померли, так і не отримавши шанс стати господарями землі. Список країн, де немає ринку землі: це Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго, Україна", - резюмував президент.
Як повідомляла УМ, 20 грудня 2018 року Верховна рада схвалила продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Законопроект №9355-5 підтримав 231 народний депутат.
Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі.
За всіма важливими подіями й загостреннями суспільного настрою затесались непоміченими «спроби пера» референдуму. >>
Лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко обіцяє, що очолювана нею політична сила планує в найкоротші терміни оскаржити в Конституційному суді закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який президент Володимир Зеленський підписав у вівторок. >>
Саме свій автограф під законом про відкритий ринок землі, а не нічне голосування Верховної Ради за земельну реформу вважає історичним моментом президент Володимир Зеленський. >>
"Це не українська Верховна Рада по її складу і вона вже не буде служити Україні. І чим швидше народ України позбавиться від такого президента і від такої Верховної Ради, і їх породження – такого уряду, тим швидше Україна зможе повстати на повний зріст",- заявила вона. >>
Монобільшість – фракція «Слуга народу» не змогла б ухвалити земельну реформу без голосів двох опозиційних фракцій: «Європейська солідарність» і «Голос». Адже лише 206 «слуг» проголосували за відкриття ринку землі, тоді як «ЄС» додала 23 голоси, а «Голос» - ще 13. >>
За словами лідера "Європейської солідарності", зараз де-факто ультиматимумом є те, щоб поставити жорстку заборону продажу державної землі в цьому законі. Державна земля має в цих умовах залишатися державною без обмежень термінів. >>