Копієчка для прокурора: про «Держбюджет виживання»
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
(фото Радіо Свобода)
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак та його помічник затримані в справі про вимагання 1,1 мільйона доларів хабара.
Про це повідомила Служба безпеки України.
Гримчака та його спільника затримали під час отримання першої частини хабара в розмірі 480 тис. доларів США.
Як стверджують у відомстві, затриманні вимагали хабар від підприємця за нібито сприяння у прийнятті рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави.
"Під час одержання частини коштів у розмірі 480 тис. доларів вони були затримані "на гарячому". Слідчі дії відбувались за процесуального керівництва прокурорів відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії ГПУ", - йдеться в повідомленні.
Кримінальне провадження розслідує спільна слідча група у складі представників НАБУ, СБУ та УСР ГПУ.
Частина 4 статті 190 Кримінального кодексу України передбачає покарання за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Воно карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Гримчака затримали близько 21:40, коли він пішов до магазину на Подолі в столиці.
Пізніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Юрій Гримчак і його помічники вимагали гроші за вплив на чиновників Міністерства культури України.
"Так, це правда. ГПУ та слідчі СБУ і НАБУ затримали за шахрайське заволодіння понад 1 млн доларів мого колишнього помічника і депутата Ю. Гримчака", - написав Луценко у Фейсбук.
"НСРД свідчить, що він та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення судів та чиновників Мінкультури для прийняття замовлених рішень. Соромно за нього", - додав Луценко.
Також, як пише Радіо Свобода, в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій заявили, що затримання Юрія Гримчака не стосується його роботи у відомстві.
"За інформацією, яка є в розпорядженні МТОТ, затримання Юрія Гримчака не стосується його роботи в МТОТ і не пов'язане з виконанням ним посадових обов'язків як заступника міністра. Більше того, повідомлення в ЗМІ щодо затримання помічника заступника міністра також не є коректним, оскільки у штатному розписі міністерства немає посади "помічник заступника міністра". Згадана в ЗМІ особа не є працівником МТОТ", – заявили у міністерстві.
Як повідомляє "24 канал", помічнику Юрія Гримчака стало погано під час затримання. Йому викликали швидку, а лікарі діагностували у нього високий тиск.
фото: 24 канал
Зазначається, що затримання так званого помічника Юрія Гримчака - Ігоря Овдієнка, відбулося близько 20:00 на проспекті Перемоги, поблизу метро Нивки.
За словами медиків, у нього різко підскочив тиск – до позначки 230/170. Адвокат Овдієнка додав, що у його підзахисного цукровий діабет та ІІ група інвалідності.
"24 канал" також повідомляє, що саме в авто Range Rover, у якому був Овдієнко, правоохоронці знайшли 480 тисяч доларів.
фото: 24 канал
В СБУ заявили, що більше місяця стежили за тим, як заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрій Гримчак і пов'язаний з ним "помічник" Ігор Овдієнко отримували першу частину хабара.
Зазначається, що першу частину хабара Гримчаку й Овдієнкові передали раніше - у розмірі понад 600 тисяч доларів США. Ці гроші вони конвертували у "своїх" валютних обмінниках.
СБУ відстежувала ці операції, відразу ж вилучаючи гроші з обмінників, щоб не втратити їх, оскільки вони були прямим речовим доказом. Уся операція трималася в суворій таємниці, і керівництву обмінників "зашивали роти". Так тривало більше місяця.
Коли ж Гримчак домовився про час і місце передачі останнього траншу хабара в розмірі 480 тисяч доларів і на зустріч поїхав його "помічник" Овдієнко - Головний відділ з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Головного управління СБУ в Києві та Київській області спільно з детективами Національного антикорупційного бюро України провів його затримання на місці передачі грошей.
Адвокат Фелікс Кашарський повідомив, що Гримчака затримали за підозрою в шахрайстві. Нині посадовець перебуває "на Борисоглібській" (ймовірно, в управлінні спеціальних розслідувань Генпрокуратури на вулиці Борисоглібський в Києві).
Пізніше Мінкультури відхрестилося від ситуації з затриманням Гримчака. У відомстві заявили, що з початку року не видають і не узгоджують проєктів будівництва та реконструкції будівель в історично населених місцях.
"З 1 січня 2019 року, після набуття чинності змін до законодавства, в період до затвердження в установленому порядку історико-архітектурного опорного плану Мінкультури не має ніяких правових підстав для узгодження будь-якого нового будівництва на території історично населених місць, у тому числі Києва", - йдеться в заяві.
"Отже, - наголошено в заяві, - будь-які звинувачення або підозри щодо зловживань з питань містобудівних перетворень працівниками Мінкультури є безпідставними, надуманими і такими, які не базуються на жодній із норм права".
Раніше дружина Юрія Гримчака розповіла про затримання чоловіка та обшуки в їхній оселі.
"Зараз проходить затримка мого чоловіка Гримчака Юрія Миколайовича генеральною прокуратурою України. У нас в домі проходить обшук", - йдеться в повідомленні.
Вона також стверджує, що вперше чує про хабар, який інкримінують її чоловіку. Жінка називає кримінальне провадження політичним замовленням.
За словами Юлії Гримчак, другий затриманий – її брат.
«Якщо в країні бродять грошові знаки, то мають бути люди, в котрих їх дуже багато», — так казав відомий персонаж, авантюрист Остап Бендер із «Золотого теляти» Ільфа та Петрова. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
Цікаво, чи багато знайдеться людей, які назвуть хоча б одного військового радника, тим більше гідного професіонала, біля президента Володимира Зеленського? >>
Російський генерал-лейтенант Сергій Кобилаш, який командував ракетним ударом по лікарні «Охматдит» у Києві, отримав підозру. >>