Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
(Скріншот із відео)
Кандидат у президенти Володимир Зеленський в ефірі програми "Право на владу" представив свою команду. Як він уточнив, ці люди "підуть із ним в Адміністрацію президента".
"Розумієте, ми не роздаємо портфелів, не даємо посад. Хто з них буде найкращим, той і обійме ту чи іншу посаду", – повідомив Зеленський.
За словами кандидата в президенти, його команда має такий склад:
- Іван Апаршин - безпека і оборона
GP.ORG.UA
Професійний військовий, працював у Міністерстві оборони у часи, коли ним керував Анатолій Гриценко. Саме Івана Апаршина пан Гриценко називав своїм майбутнім міністром оборони у разі обрання президентом.
Після отримання військової освіти працював на офіцерських посадах у Генштабі Збройних сил України, у Міністерстві оборони.
Зокрема, він був директором департаменту воєнної політики та стратегічного планування міноборони, працював у секретаріаті Кабінету міністрів, у тому числі за часів президентства Віктора Януковича - начальником управління експертизи у сфері безпеки і оборони Секретаріату уряду.
- Олександ Данилюк - міжнародні відносини, економіка, фінансова і банківська політика.
"Олександр був міністром - це єдиний мінус", - сказав під час його представлення Володимир Зеленський.
43-річний Олександр Данилюк працював у декількох інвестиційних фондах, у тому числі у Москві та Лондоні, був радником прем'єр-міністра Юрія Єханурова та позаштатним радником Віктора Януковича.
Після обрання Петра Порошенка президентом України Данилюк став постійним його представником в уряді та заступником голови президентської Адміністрації.
У квітні 2016 року Верховна Рада призначила Олександра Данилюка міністром фінансів в уряді Володимира Гройсмана.
Данилюк у грудні 2016 року підтримав націоналізацію ПриватБанку.
У травні 2018 року він мав публічний конфлікт із прем'єром після того, як уряд вп'яте відмовився призначити заступником міністра, представлену Данилюком кандидатуру.
Через це голова Мінфіну написав листа послам країн "Великої сімки", у якому поскаржився на відсутність можливості обирати членів власної команди.
6 червня 2018 року Володимир Гройсман вніс до парламенту пропозицію звільнити Данилюка, яку депутати схвалили наступного дня.
Данилюк має дружину і двох синів. Діти — громадяни Великої Британії.
- Іван Баканов - голова партії "Слуга народу" і відповідальний за взаємодію з Верховною Радою
UNIAN
44 річний Іван Баканов — юрист за освітою, голова штабу і друг дитинства Володимира Зеленського.
Іван Баканов очолює "Студію Квартал-95", а з 2017 року і політичну партію "Слуга народу" (за назвою серіалу виробництва його студії, у якому Володимир Зеленський зіграв президента Василя Голобородька).
Саме ця партія висунула Володимира Зеленського кандидатом у президенти.
Одружений, має сина.
- Руслан Рябошапка - правоохоронна та антикорупційна діяльність
UNIAN
2-річний Рябошапка з 1998 по 2010 роки працював у Міністерстві юстиції, у 2013-2014 роках відповідав за аналіз антикорупційної політики у неурядовій організації Transparency International Україна.
А у 2016 році пройшов конкурс на члена Національної агенції з питань запобігання корупції. Під час перебування на посаді неодноразово висловлював незгоду із діями установи.
У червні 2017 року пан Рябошапка подав у відставку, мотивувавши своє рішення необхідністю "перезавантаження" складу НАЗК.
Рябошапка одружений, має трьох синів. Діти — громадяни Франції.
Також у команді кандидата:
- Дмитро Розумков - внутрішня політика
35-річний Дмитро Розумков - політтехнолог, керуючий партнер компанії політичного консалтингу Ukrainian Politconsulting Group, один з головних консультантів Володимира Зеленського.
- Євген Комаровський - медицина
Доктор Комаровський - відомий дитячий лікар і телеведучий, популярний блогер. Він виступає за необхідність реформування системи медицини, проте критикує ту реформу, яку реалізовує нинішній уряд.
- Руслан Стефанчук - реформування державних і правових інститутів та законопроектна робота.
Доктор юридичних наук, адвокат, працював заступником головного редактора юридичного журналу "Право України".
- Галина Янченко - експерт з антикорупційної політики і діджитал рішень для держави.
Пані Янченко є головою Ради громадського контролю НАБу і головою правління ГО "Антикорупційний штаб", яка зареєстрована на неї з чоловіком.
- Денис Монастирський - правоохоронні органи.
Пан Монастирський є експертом "Українського інституту майбутнього" та колишнім помічником народного депутата Антона Геращенка.
- Сергій Іонушас - органи правосуддя.
Пан Іонушас - директор юридичної фірми "Гелон", член Асоціації правників і Асоціації адвокатів України.
- Ірина Венедіктова - реформа судової системи.
Пані Венедіктова є завідувачкою кафедри цивільно-правових відносин Унівеститету імені Н.Каразіна у Харкові. У 2015 році подавалась на конкурс у Верховний суд, але не пройшла.
- Данило Гетманцев - економіка, фінанси і оподаткування.
Пан Гетманцев - президент юркомпанії Jurimex, президент Асоціації податкових радників.
- Вікторія Страхова - банківська діяльність.
Пані Страхова працювала у ПриватБанку на посаді корпоративного секретаря вже після його націоналізації та виступала з підтримкою звіту компанії Kroll, який говорить про виведення коштів з установи його колишніми власниками Ігорем Коломойськийм та Генадієм Боголюбовим.
- Михайло Федорів - діджитал.
Пан Федорів відповідає у команді кандидата за розвиток соціальних мереж: Telegram-каналу, Instagram-спільноти та YouTube-каналів.
- Олександр Мережко - міжнародні відносини і народовладдя.
Доктор юридичних наук, професор, брав участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду.
- Олег Бондаренко - екологічна політика.
Голова ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф", який мав конфлікт із "Гаврилівськими курчатами" через можливе забруднення повітря і землі у селі, де розміщене виробництво.
- Марина Бардіна - рівні права і можливості жінок і чоловіків.
Пані Бардіна була учасничею програми "Молодь змінить Україну" Фонду Богана Гаврилишина у 2015 році, де вивчала місцеве самоврядування Австрії.
- Сергій Кальченко - виборче законодавство, європейські стандарти у сфері прав людини.
Пан Кальченко асоційований партнер юридичної компанії Hillmont Partners, де курує практику Європейського суду з прав людини.
- Андрій Герус - енергетика, ЖКГ та антимонопольне регулювання.
Пан Герус колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. наразі керівник Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.
- Сергій Бабак - освіта та наука.
Пан Бабак є експертом "Українського інституту майбутнього".
"Ми з цими людьми будемо будувати сильну, потужну, вільну Україну, яка не є молодша сестра Росії, яка не є корумпований партнер Європи, а наша незалежна Україна", – заявив Зеленський.
Як повідомляла УМ, у другому турі виборів Президента України 54% українців, які підуть на вибори й визначилися зі своїм вибором, готові проголосувати за Володимира Зеленського, 44,1% - за Петра Порошенка.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
У Варшаві, Нью-Йорку чи Буенос-Айресі лунатиме «Ще не вмерла…». В Берліні, Празі чи Токіо сьогодні скажуть: «Слава Україні!» І світ відповість: «Героям слава!» Бо Україна не наодинці. Бо з нами – наші друзі. >>
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>