Купити демократію: як прокремлівські олігархи у Молдові масово підкупали виборців
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
(Андрій Гудзенко/LIGA.net)
Радіо Свобода отримало підтвердження, що посли країн "Групи семи" (G7) адресували листа міністрові внутрішніх справ України Арсенові Авакову із застереженням щодо можливого зриву виборів і загрози діяльності "екстремістських рухів" в Україні.
Про це повідомляє у своїй статті журналіст Крістофер Міллер.
Як йдеться у статті, Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) отримало копії двох листів, підготовлених Групою послів G7 з підтримки реформ в Україні, до якої входять дипломати з Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США.
У листі, адресованому Авакову від 15 березня, французький посол Ізабель Дюмон від імені своїх колег-послів написала, що "група G7 стурбована екстремістськими політичними рухами в Україні, насильницькі дії яких тривожать".
"Вони залякують українських громадян, намагаються узурпувати роль Національної поліції в гарантуванні безпеки виборів і завдають шкоди національній та міжнародній репутації українського уряду", – заявила Дюмон.
За словами дипломата, лист англійською та українською мовами відправили в Міністерство внутрішніх справ України того ж дня. Речник МВС Артем Шевченко підтвердив Радіо Свобода, що Аваков його отримав.
Журналіст Крістофер Міллер у своїй статті пише про "тонке, завуальоване посилання на "Національний корпус" і "Національні дружини" в листі, про який розповіла французька дипломат.
"Національні дружини" пов’язані з полком "Азов" (полк є автономною частиною Нацгвардії України – ред.) та партією "Національний корпус", які сповідують праворадикальну ідеологію. "Нацдружини" називають своєю метою забезпечення порядку на вулицях, але саме вони неодноразово вдавалися до силових методів.
15 березня у ЗМІ з посиланням на невказані джерела з’явилася інформація про те, що посли країн "Групи семи" (G7) передали лист, адресований міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову, в якому буцімто висловлювали стурбованість ймовірністю зриву виборів в Україні.
«Уявіть собі: Бельгія — країна, менша за Молдову. >>
Першою реакцією багатьох (і в Україні, й у країнах ЄС, і в самих Сполучених Штатах) на звістку про переконливу перемогу Трампа і трампістів був розпач. >>
Як саме завершити війну росії проти України майбутній президент США, республіканець Дональд Трамп наразі ще остаточно не вирішив. >>
Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії заявив, що він став 47-м президентом США за результатами виборів. >>
За результатами підрахунку всіх голосів, у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Майя Санду. >>
У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" заявили, що не будуть відкликати закон "Про прозорість іноземного впливу", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС. >>