Зеленський представив у Раді План стійкості
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Порошенко під час зустрічі з керівництвом Ради та лідерами парламентських фракцій.
Президент Петро Порошенко вирішив офіційно звернутися до Вселенського Патріарха з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні і просить парламент підтримати це рішення.
Про це Порошенко заявив під час зустрічі з керівництвом Ради та лідерами парламентських фракцій у вівторок, 17 квітня.
"Написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням надати томос про автокефалію незалежній, точніше, помісній православній церкві в Україні. Прошу парламент підтримати це рішення", - сказав Порошенко.
Глава держави поінформував, що це звернення до Вселенського Патріарха підтримали всі архієпископи Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.
"Двері відкриті, і єпископи інших церков підписали або розглядають можливість підписання звернення до Його Всесвятості щодо надання нам томосу на автокефалію", - зазначив Порошенко.
Він висловив переконання, що це історична подія для нашої держави.
"Це є подія незалежності України, яка відбувається в дуже непрості часи, щоб ми мали, так само як більшість у православному світі, свою єдину автокефальну церкву, поєднану з іншими церквами, але адміністративно аж ніяк не залежну ані від Москви, ані від когось іншого", - акцентував Президент.
Відтак, Порошенко попросив парламент якомога швидше підтримати це звернення до Вселенського Патріарха.
"І якщо буде це рішення парламенту, звернення Президента, звернення церковних ієрархів, я передам Його Всесвятості Вселенському Патріарху, щоб воно було якнайшвидше на соборі в Синоді розглянуте і прийняте відповідне рішення. Дуже сподіваюсь, що це рішення може бути прийняте до 1030-річчя Хрещення України-Русі", - зазначив Порошенко.
І наголосив, що Єдина помісна православна церква не стане державною.
"Усі віруючі мають і матимуть вільне право обирати як храм, так і церковну юрисдикцію. І хочу окремо наголосити, що хто захоче залишитись в тій церкві, яка збереже єдність з російською православною церквою, вони також зберігають гарантоване право власного вибору", - сказав Президент.
Однією з найбільших православних церков України є Українська православна церква Московського патріархату, яка підпорядковується Російській православній церкві.
Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква, які разом також представляють значну частину православних вірян України наразі перебувають у неврегульваному канонічному статусі.
Серед церковних лідерів українці найбільше довіряють главі УПЦ КП Філарету.
Томос – це указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томосу деякій частині "материнської" (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Систему зміни управління ЗСУ найближчим часом на зустрічі із міністром оборони Рустемом Умєровим обговорить Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. >>
Народний депутат від «Голосу» Олег Макаров помер на 59 році життя. Причину смерті не називають. >>