Лавринович отримав статус обвинувачуваного

15:32, 17.04.2018

Олександр Лавринович обвинувачується у конституційному перевороті.

Генеральна прокуратура вручила обвинувальний акт в організації конституційного перевороту в 2010 році колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу у вівторок, 17 квітня.

 

Про це журналістам повідомив його адвокат Євген Солодко.

 

Захисник зазначив, що поки не знає, коли обвинувачення буде направлено до суду: "Його буде відправляти прокурор. Від нас це не залежить. До якого суду, ми поки що не знаємо".

 

За його словами, позиція сторони захисту "добра і зрозуміла", оскільки раніше була підкріплена рішенням Апеляційного суду, який  звільнив його підзахисного з-під варти.

 

"Суд чітко сказав про те, що навіть відсутня подія кримінального правопорушення… Якщо робити розумно, то прокуратура мала би закрити це ганебне кримінальне провадження. Але вони на це не спромоглися і все ж таки направляють його до суду. Будь ласка, будемо захищатися", - додав Солодко.

 

Адвокат зазначив, що Лавринович наразі знаходиться в Києві і "працює у звичайному режимі".

 

Як повідомлялося, 27 вересня 2017 року Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу адвоката екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича та скасував рішення Печерського райсуду Києва про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту на два місяці.

 

У прокуратурі розкритикували  рішення Апеляційного суду Києва. який звільнив Лавриновича з-під арешту, бо вважали, що він може втекти. Лавринович заявляв, що не має наміру залишати територію України.

 

Генпрокуратура обвинувачує Лавриновича в участі в організації конституційного перевороту в 2010 році. Так, 6 вересня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Лавриновичу повідомлено про підозру у захопленні разом з іншими особами державної влади в Україні шляхом конституційного перевороту в 2010 році.

 

Зокрема, Лавриновича підозрюють в організації незаконної, без рішення Верховної Ради України, зміни до чинної Конституції України за допомогою внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та його офіційного опублікування.

 

У 2010 році Конституційний Суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, повернувши президенту частину втрачених повноважень.

 

Рішення КС, по суті, ввело в дію Конституцію 1996 року. 1 жовтня 2010 року текст "нової Конституції" було опубліковано у спецвипуску бюлетеня "Офіційний вісник України".