Немає «критичної необхідності»: Шольц блокує німецьку допомогУ Україні
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
Петро Порошенко та інші учасники засідання Воєнного кабінету. (Фото прес-служби Президента України)
Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях".
Церемонія підписання закону відбулася під час засідання Воєнного комітету, яке транслювалося в прямому ефірі у вівторок.
«Сьогодні, як я і обіцяв, підписую закон про реінтеграцію Донбасу. Закон жодною буквою не порушує міжнародних зобов’язань України, включаючи Мінські домовленості. Україна залишається відданою мирному врегулюванню ситуації на окупованому Донбасі, як це і передбачено нашими міжнародним зобов’язанням», - наголосив глава держави.
Засідання Воєнного комітету відбулося за участі спікера Ради Андрія Парубія, секретаря РНБО Олександра Турчинова, міністра оборони Степана Полторака і начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, міністрів МВС і МЗС – Арсена Авакова і Павла Клімкіна тощо.
Під час обговорення Верховний Головнокомандувач кілька разів наголошував, що цей документ визнає Росію агресором і окупантом.
У самому тексті закону є дві згадки про Росію-агресора (у преамбулі і прикінцевих положеннях), а також одна згадка "держава-окупант" (у ст.7).
Дії РФ на території Донецької і Луганської областей у тексті закону названі "збройною агресією Російської Федерації".
"Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації", - вказується у преамбулі.
Згідно з текстом закону, до тимчасово окупованих Росією територій у Донецькій та Луганській областях входять земля, річки, озера, внутрішні морські води, надра та повітряний простір над цими територіями.
Межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ.
Наголошується, що тимчасова окупація Російською Федерацією територій України незалежно від її тривалості є незаконною і не створює для РФ жодних територіальних прав.
«Також Закон посилює правову базу для застосування ЗСУ для відбиття російської агресії, визначає основні параметри захисту прав і свобод цивільного населення, що потерпає від російської окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях та визначає механізм повернення цих територій», - написав Петро Порошенко згодом у Facebook.
Як повідомляла «УМ», 18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект про реінтеграцію Донбасу. У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, - 20 лютого 2014 року.
8 лютого 2018 року закон підписав Голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
У неділю ЗСУ після тривалої оборони знову пішли у наступ на Курщині. >>
Кіт Келлогг, спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні, відклав поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>