Нардеп Одарченко «заробив» 8 років буцегарні
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Учасник Маршу нечесті в мантіях під будівлею Верховного суду.
Громадські активісти вимагають від Вищої ради правосуддя відсіяти 30 недоброчесних кандидатів до нового Верховного суду.
На знак протесту активісти вдягнули маски усілякої нечисті та суддівські мантії і провели «Марш нечесті у мантіях», пікетувавши спочатку адміністрацію Президента, а згодом будівлю Верховного суду у центрі Києва у середу.
Про це повідомили самі активісти у соцмережах.
Зокрема, юристка Анна Калинчук розмістила у Facebook світлини з акції.
"Уже в 14 вересня Вища рада правосуддя почне формувати фінальний список суддів Верховного суду. Кожен четвертий кандидат у судді Верховного суду має негативний висновок громадськості. Це ті люди, які на посадах суддів займалися політичними переслідуваннями та ухвалювали замовні рішення в інтересах режиму Януковича, які мають майно, походження якого не можуть пояснити", - зазначила представник Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.
За її словами, ВРП у четвер розпочне перевірку 120 кандидатів у судді нового ВС, перш ніж подати Президентові на затвердження остаточний список. Тому активісти наполягають на відсіянні 30 кандидатів, які отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності під час конкурсу.
"Якщо Вища рада правосуддя не зможе очистити список кандидатів до Верховного суду, то відповідальність за це буде лежати на Президентові, який має повноваження не призначати всіх рекомендованих суддів", - наголосила громадська активістка.
Учасники акції у суддівських чорних мантіях та масках нечистої сили тримали плакати з написами: "Недоброчесну 30-ку геть від ВС", "Зніміть їх негайно, "ВРП, не призначай негідників". Після брифінгу активісти пройшли колоною до будівлі Верховного суду.
Участь у «Марщі нечесті у мантіях» узяли окремі народні депутати та активісти Реанімаційного Пакету Реформ, кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!, Центру протидії корупції, Автомайдану та Фундації DeJuRe.
Зазначимо, 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного суду. 120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них - судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем.
Як повідомиляла «УМ», напередодні представництво ЄС в Україні закликало Україну не підривати довіру до судової реформи. Адже входження до складу Верховного суду України осіб із «заплямованою репутацією» може підірвати довіру до судової реформи в Україні загалом.
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Президент Зеленський підписав закон про зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду. >>
Мер Києва Віталій Кличко відсторонив від виконання обов’язків заступника голови КМДА Володимира Прокопіва після розслідування Bihus.Info щодо заволодіння низкою об’єктів комунальної нерухомості в Києві друзями заступника мера. >>
Прокурорами доведено в судді вчинення депутатом Київради IX скликання адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. >>
Підозрюваний у корупції народний депутат від фракції «Слуга народу» Андрій Одарченко втік з України за кордон. >>