Прем'єр Росії Дмитро Медведєв оцінив підписання президентом США Дональдом Трампом закону про санкції проти РФ як оголошення Москві повноцінної торговельної війни.
Про це Медведєв написав на своїй сторінці в Facebook в ніч на четвер.
"Підписання президентом США нового санкційного закону проти Росії створює кілька наслідків. По-перше, надії на поліпшення наших відносин з новою американською адміністрацією - кінець. По-друге, Росії оголошена повноцінна торгова війна. По-третє, адміністрація Трампа продемонструвала повне безсилля, найбільш принизливим чином передавши виконавчі повноваження Конгресу. Це змінює розклад сил у політичних колах США", - зазначає російський прем’єр.
За його словами, президент США "не радий новим санкціям, але не міг не підписати закон".
Медведєв констатує, що «санкційний режим кодифіковано і буде зберігатися десятиліттями, якщо не станеться якогось дива». І додає, що цей режим «буде жорсткіший за закон Джексона - Веніка, бо носить всеосяжний характер і не може бути відкладений спеціальними розпорядженнями президента без згоди Конгресу».
"Таким чином, відносини між РФ і США будуть вкрай напруженими незалежно від складу Конгресу або особистості президента. Мають бути тривалі з'ясування відносин в міжнародних органах і судах. Подальше посилення міжнародної напруженості. Відмова від вирішення найважливіших міжнародних проблем", - написав російський прем’єр.
У свою чергу, речник Путіна Дмитро Пєсков вважає, що «підписання президентом США Дональдом Трампом закону про посилення санкцій щодо Росії, КНДР і Ірану де-факто не змінює поточну ситуацію».
За його словами, жодних заходів у відповідь Кремль не планує, бо «вже були прийняті заходи у відповідь».
Як повідомляла «УМ», 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про введення нових санкцій проти Росії.
Документ законодавчо закріплює діючі санкції проти Росії, створює механізм обов'язкового погодження з Конгресом США можливого рішення президента США щодо ослаблення антиросійських санкцій, а також передбачає можливість введення санкцій проти державних підприємств РФ, що здійснюють операції у металургійній та гірничодобувній галузях і на залізничному транспорті.
Новий законопроект, зокрема, обмежує можливості американського президента: він тепер не зможе зняти з Росії санкції без схвалення Конгресу США.
Обидві палати Конгресу США підтримали законопроект "Протидія супротивникам Америки через санкції". У ньому важливе місце відведене підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, а також посиленню санкцій проти РФ.
Наприкінці минулого тижня Росія оголосила про санкції проти американських дипломатів. РФ вимагає від США до початку осені скоротити число дипломатичних співробітників до 455 осіб.