Порозумітися з війною: пастки і компроміси. Мар’яна Савка
Мар’яна Савка має понад десять книжок віршів, місце їй в історії сучасної поезії давно заброньовано. >>
З 1967 по 1995 рік Володимир Дахно створив дев’ять мультфільмів про козаків.
У Запоріжжі 7 березня 1932 р. народився Володимир Дахно, кінорежисер і художник-аніматор, автор єдиного українського повнометражного анімаційного фільму "Енеїда" (за однойменним твором Івана Котляревського).
Про це нагадує газета Україна молода.
У 1960 році Дахно дебютував як мультиплікатор із фільмом "Пригода перця".
А в повній мірі талант Володимира розкрився у 1967 році з виходом першої серії мультфільму "Як козаки…", при створенні якого він виступив у ролі режисера і сценариста.
Ось, що він про це казав:
"Я не дуже довго мудрував з козаками, взяв та й намалював трьох запорожців на манер трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький, маленький, інший — худий і довготелесий, третій – молодець, який пашить здоров’ям.
Потім мені казали, що я дуже точно передав у цих персонажах український характер".
Сьогодні герої мультфільмів "Як козаки…" є одними з найбільш впізнаваних персонажів української мультиплікації, своєрідним національним символом.
З 1967 по 1995 рік Володимир Дахно створив дев’ять мультфільмів про козаків.
До кінця днів він продовжував віддаватися улюбленій справі: творити, передавати свої знання молодим мультиплікаторам і мріяти.
Як повідомляла УМ, автору музики до Національного гімну Михайлові Вербицькому - 210 років.
Мар’яна Савка має понад десять книжок віршів, місце їй в історії сучасної поезії давно заброньовано. >>
У широкий прокат із 29 травня повертається культова українська стрічка «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова - на великі екрани вийде її оновлена версія. >>
В архіві студентський робіт студенти-кінознавці Київського національного університету театру, кіно і телебачення Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький, виявили дві українські кінострічки 1920 років. >>
Пожежа в музеї "Українське село культурної спадщини"спалахнула в Канаді поблизу міста Едмонтон. >>
Скульптуру українського художника Олексія Сая "Воля" встановили на Центральному залізничному вокзалі. >>
У Національному центрі "Український Дім" у Всесвітній день мистецтва, 15 квітня, відбулася презентація нової пам'ятної монети "Світ мистецтва кутюр'є. Любов Панченко", присвяченої багатогранній постаті, душі українського мистецтва, видатній художниці-модельєру та шістдесятниці Любові Панченко. >>