У цих книгах — голос українського народу: Захід має знати правду про повномасштабну агресію росіян
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
Спасо-Преображенський собор, ХІ століття на Дитинці у Чернігові. (facebook.com/oldchernihiv)
Верховний Суд України у складі Касаційного господарського суду ухвалив історичне рішення від 26 листопада 2024 року: відмовив у задоволенні позову управлінню Чернігівської єпархії УПЦ МП у праві користування Спасо-Преображенським собором, ХІ століття.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Національний заповідник "Чернігів стародавній" у вівторок.
«Провадження у справі за позовом управління Чернігівської єпархії УПЦ до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» було відкрито ще 22.03.2023 року, судові засідання різного рівня тривали один рік і вісім місяців.
Щиро дякуємо за позицію і підтримку Міністерство культури та стратегічних комунікацій України. Щиро дякуємо кожному, хто разом з нами утверджував справедливість!», - йдеться у повідомленні.
До речі, днями важлива подія зібрала чисельну громаду в головному Спасо-Преображенському соборі України.
Як зазначають у Заповіднику, тисячолітній Собор, який був зведений як центр державного та релігійного життя, повертає своє значення і стає символом утвердження України.
Адже вперше Предстоятель Православної церкви України Епіфаній у співслужінні з духовенством з усіх куточків України звершив у Спасо-Преображенському соборі Молебень за Україну.
Голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зазначив : «Вдячний Православній церкві України та митрополиту Епіфанію за спільну працю заради перемоги, за підтримку нашої ідентичності» та передав відзнаки духовенству Чернігівської єпархії ПЦУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Спасу Чернігівського пролягла дорога багатьох
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
Олександр Лідаговський, відомий киянам своїми скульптурами в парку Шевченка, на Пейзажній алеї, а також у Печерському районі, продовжує творити й під час війни. >>
Підтримати талантами воїнів, які нині потребують невідкладної медичної допомоги, — таку мету поставили собі учасники мультикультурного фестивалю «Етнічний віночок», який відбувся нещодавно на сцені головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>
Поміркувати про поезію Богдана Томенчука найкраще з авторськими строфами: >>