Серія «Державні зібрання України»: у Києві презентували найкращі зразки живопису та графіки
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Тарас Компаніченко виконає давні канти на честь відродження Спаса Чернігівського. (facebook.com/oldchernihiv)
Всеукраїнська подія «На Спас до Спаса Чернігівського» вперше відбудеться на території однієї з головних святинь України – у Спасо-Преображенському соборі (Дитинець, Чернігів) 6 серпня о 17.00.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє організатор події - Національний заповідник «Чернігів стародавній».
Планується, що даний захід стане щорічним культурним проєктом і відкриє історичну та культурну самобутність Чернігова.
Почесний гість заходу Тарас Компаніченко, народний артист України, виконає давні канти на честь відродження Спаса Чернігівського.
Дійство представить давні українські традиції та нашу багату культурну спадщину:
- Містечко майстрів від Обласного центру народної творчості представить традиційне дереворізьблення, лозоплетіння, гончарство та ткацтво Чернігівщини.
- «Жнива. Спас» Живі традиції «Гетьманської столиці» продемонструють музейники Батурина: шлях від зернини до короваю на столі.
- «Історію зі смаком» через життя і побут, розваги і музичні уподобання козацької старшини Гетьманщини, їх улюблені музичні інструменти та танці ХVІІ ст. ви дізнаєтесь разом із Ганною Гороженко (Київ).
- Майстриня Ольга Костюченко розкриє особливості традиційного жіночого одягу Чернігівщини та вибійки.
- Зачарує кожного традиційний спів Чернігівщини на майстер-класі жнивних пісень від композиторки, засновниці «Співочої майстерні» Віри Ібрямової-Сіворакши.
- Дівочий фольклорний гурт «Вільце» (Київ) виконає традиційні українські обрядові пісні.
- Фольклорну програму для дітей презентує дитячий гурт «Орелі» (Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Київ).
- Святкові букети до Спаса із запашних трав наших лук навчить створювати Тетяна Миргородська.
- Спас Чернігівський очима дітей - Художня школа Чернігова ознайомить з роботами учнів і організує майстер клас з малювання.
- «Поетична сцена під дубом» під кураторством Інни Адруг збере кращих майстрів слова нашого міста.
- 19.00 виступ українського фольклорного гурту «Михайлове чудо» (Київ).
У заповіднику запевняють, що долучитись до створення свята може кожен і заохочують вбиратись в українське традиційне вбрання!
При повітряній тривозі захід припиняється і всі мають пройти в укриття – вул. Музейна 6
Як повідомляла «УМ», на День Конституції України, 28 червня, відкрили для відвідувачів Спасо-Преображенський собор у Чернігові. Собор привели до ладу після того, як його 30 років орендувала УПЦ Московського патріархату.
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Нещодавно в художній галереї Грьонінгена — найбільшого міста на півночі Нідерландів — відбулася виставка картин непрофесійних художників з різних країн, на якій було представлено кілька робіт 46-річного киянина Романа Чалюка. >>
На Різдво, 25 грудня, на 81 році життя в Чернівцях померла лікарка Марія Марчук, якій легендарний співак Володимир Івасюк присвятив свій хіт "Червона рута". >>