Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Посольство Італії передало МКІП музичні інструменти для Харківського музичного фахового коледжу, який постраждав від російських бомбардувань. (Фото: сайт МКІП)
Посольство Італійської Республіки в Україні передало Міністерству культури та інформаційної політики України два цифрових піаніно, тромбон, тубу та валторну. Ці музичні інструменти будуть передані до Харківського музичного фахового коледжу ім. Б. М. Лятошинського, який постраждав від російських бомбардувань.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті МКІП.
Це стало можливим за сприяння Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва Італійської Республіки, Посольства України в Італійській Республіці, муніципалітету Мілана, а також Міністерства культури та інформаційної політики України.
«Сьогодні ми є свідками співпраці на міждержавному рівні між Україною та Італією. Нині Уряд Італії, в особі шановного пана Посла, передає для української молоді інструменти, які важливі для того, щоб творити, збагачувати наш світ красою та набувати майстерності в музиці. Я маю задоволення подякувати всім дотичним.
Адже ніколи не буває багато добра. І чим більше ми будемо сьогодні бачити такого прояву з боку наших партнерів, з боку наших європейських друзів, тим впевненіше ми будемо відчувати те, що ми є бажаними в європейській родині», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
«Для нас це символ солідарності Італії з Україною, жест підтримки від Італії. Наша солідарність виявляється також і в культурному секторі. Хотів би подякувати всім, хто був причетний до організації цього заходу», – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Й. В. П’єр Франческо Дзадзо.
Він також додав, що цей проєкт був ініційований італійською асоціацією 4 Elements AssociAction. Таким чином вона хотіла продемонструвати солідарність з Україною та, зокрема, Харківським музичним фаховим коледжем ім. Б. М. Лятошинського, що сильно постраждав від російських бомбардувань.
Головною героїнею та амбасадоркою проєкту є українська скрипалька Віра Литовченко. Про неї зняли документальний фільм, який представлятимуть на різноманітних культурних заходах, телеканалах, щоб продовжити збір коштів для Ліцею та сприяти почуттю відповідальності, до будь-якої форми мистецтва.
Як повідомляла УМ, «Два роки українського опору»: в Італії випустили медаль на підтримку реабілітації «дітей війни».
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>