Як Херсонщина стала кінозіркою. У «Мистецькому арсеналі» триває проєкт трьох фільмів
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
Віталій Кличко, Ліна Костенко та Валерій Залужний. (facebook.com/Vitaliy.Klychko)
Моральний авторитет, відома письменниця Ліна Костенко та «залізний генерал», ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нагороджені званням «Почесний громадянин Києва» у середу, 8 травня.
Церемонія нагородження відбулася вдома у Ліни Василівни, куди приїхали мер Києва Віталій Кличко та Залужний.
Як інформє Україна молода, про це повідомляють Віталій Кличко та Валерій Залужний у соцмережах.
«Сьогодні столиця, рішенням Київради, висловила свою шану та повагу і нагородила званням «Почесний громадянин Києва» двох людей, які є справжніми моральними авторитетами для киян і всіх українців, – Ліну Костенко та Валерій Залужний.
Ліна Василівна протягом багатьох років уособлює незламність та вільну й талановиту душу українців. Дух свободи та сміливості!
Валерія Федоровича ми відзначали за його особисті заслуги під час оборони столиці та в захисті державного суверенітету і свободи України», - написав мер столиці.
І додав, що він був дуже радий вручити відзнаки обом достойникам вдома у Ліни Василівни.
Тоді як Залужний написав лаконічно: «Для мене велика честь бути поруч з Великою Людиною. Безмежно дякую громаді міста Київ за довіру та високу нагороду».
До речі, на початку церемонії Ліна Костенко заявила, що «політичної біжутерії» не носить і не приймає. Тоді Кличко запевнив, що це не «політична біжтерія».
«Вперше приймаю нагороду з почуттям дуже гарним», - сказала згодом письменниця.
«Дуже вдячний Ліні Костенко, що прийняла звання "Почесного громадянина Києва". І гостинно зустріла нас із Валерієм Залужним, який теж сьогодні став "Почесним громадянином Києва".
Більше години спілкування були для мене дуже важливими і надихаючими. І спасибі за те, що Ліна Василівна відволіклася від роботи, бо пише зараз одразу дві книги.
Захоплююся!», підсумвав згодом міський голова Києва.
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
Виставка «Мистецтво після 2000-го. Глосарій» у Києві відкриватиметься 18 липня і триватиме до 24 серпня. >>
Минулого тижня українські митці, дослідники і музейники активно стратегували у Римі. >>
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
У Національному художньому музеї України в Києві показують роботи Івана Падалки, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Оксани Павленко та інших художників, чиї роботи опинилися у 1937—1939 роках у так званому Спецфонді — спеціально створеному засекреченому зібранні картин українських митців >>
Український композитор та опермейстер Ігор Поклад пішов з життя у віці 83 років. >>