Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Перший в історії українського кіно «Оскар» на Центральному залізничному вокзалі столиці. (facebook.com/MCIPUkraine)
Режисер документального фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов привіз до України перший в історії вітчизняного кіно «Оскар», а також статуетку Британської академії кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA).
Зустрічали оскароносного режисера на Центральному залізничному вокзалі Києва напередодні ввечері.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
«У сучасному світі недостатньо зробити фільм. У сучасному світі недостатньо навіть показати його мільйонам людей.
Треба кожен день наводити докази та продовжувати говорити, щоби правда не була спаплюжена, щоб її не перебрехали. Тому підтримка мільйонів українців для нас була надважлива», – сказав пан Чернов після повернення на Батьківщину.
Під час свого виступу на вокзалі режисер заявив, що із задоволенням обміняв би золоту статуетку на перемогу України у війні.
Втім, на його думку, «Оскар» подарував надію українцям: «Коли люди потребують надії, такі моменти як "Оскар" дають сил. Вони дають сил нам, військовим, лікарям, не здаватися».
За словами творців картини, вони намагалися зробити фільм таким, що передасть усі емоції людей та події, що відбувалися в Маріуполі та довести цю страшн реальність на екрані.
«Люди просили "зніміть нас". Вони не сподівались що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують.
Навіть, коли історії були розказані, хочу зробити так, щоб про Маріуполь не забули. Не тільки тому, що Маріуполь — початок повномасштабної війни, а й тому, що Маріуполь став символом всіх міст, які були зруйновані й окуповані після», – підкреслив Чернов.
Нагадаємо, фільм «20 днів у Маріуполі» розповідає про перші дні облоги, яку російські війська влаштували місту Маріуполь Донецької області. Стрічка отримала низку нагород. Зокрема, здобула перемогу в категорії «Найкращий документальний фільм» на премії BAFTA.
Як повідомляла «УМ», у тій самій номінації «20 днів у Маріуполі» визнана переможцем 96-ї кінопремії «Оскар» 2024 року.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>