100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
Кінотеатри зупинили продаж квитків і скасували сеанси фільму «Іван і Марта». (Фото: KyivMusicFilm)
KyivMusicFilm – дистриб’ютор фільму «Іван і Марта» раптово оголосив про те, що показ резонансної стрічки переноситься на невизначений термін.
Як інформує УМ, про це повідомило «Суспільне».
«Нам дуже прикро, але ми змушені відкласти випуск фільму «Іван і Марта» на деякий час. Ми щиро вболіваємо за стрічку та дуже хочемо, щоб у вас була змога побачити цю неймовірну історію на великих екранах», – сказано в повідомленні.
«Іван і Марта» – це документальний фільм режисера Сергія Буковського, що розповідає про життя письменника та дисидента Івана Дзюбу та його дружину Марту Дзюбу. Попередньо прокат стрічки запланували на 2 листопада.
«Через невирішені питання продюсерів із Держкіно, про які нам стало відомо лише в день старту прокату, ми не можемо випустити фільм. Наразі кінотеатри зупинили продаж квитків і скасували сеанси», – зазначив дистриб’ютор.
Пізніше в KyivMusicFilm уточнили, що не звинувачують Держкіно в зриві прокату.
«У день старту прокату ми дізналися про те, що з юридичного боку стрічка не готова до релізу», – додали в компанії.
Також компанія-дистриб’ютор запевнила, що вже активно працює над вирішенням цієї ситуації. Для людей, які вже придбали квиток на сеанс, який скасували, є опція зв’язатися з кінотеатром для відшкодування коштів.
Іван Дзюба – один з ініціаторів першого в СРСР публічного протесту проти політики влади. У вересні 1965-го року на прем’єрі фільму «Тіні забутих предків» у кінотеатрі «Україна» в Києві разом із Василем Стусом і В’ячеславом Чорноволом він вийшов на сцену, оприлюднивши інформацію про таємні арешти української творчої інтелігенції. Він також автор праці «Інтернаціоналізм чи русифікація?» 1965-го року.
У 1970-их роках Іван Дзюба зазнав гонінь за свої погляди, а 1972-го його відрахували зі Спілки письменників України. Того ж року – ув’язнили на 18 місяців. Він був одним із засновників Народного руху України 1989-го року. 1992-го – став другим міністром культури України. Є автором понад 400 праць і наукових статей. 2001-го році Івану Дзюбі надали звання Героя України. У липні 2021-го він відсвяткував своє 90-річчя.
Нагадаємо, що 22-го лютого 2022-го року, за два дні до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Іван Дзюба помер. Його рідне місто Миколаївка в Донецькій області тимчасово окуповане.
Марта Дзюба народилася у Львові, навчалася на фізичному факультеті Львівського університету, 1962-го року познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Іваном Дзюбою та переїхала до Києва.
Як повідомляла УМ, Чого хоче вона? Головне про фільми сьомого Київського тижня критики.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
У Києві, за адресою провулок Киянівський, 13–21, в межах кількох археологічних памʼяток: «Культурний шар міста Ярослава», «Копирів кінець», «Поселення та могильник на горі Дитинка» та «Історичний ландшафт київських гір» - Київська міська державна адміністрація планує створити паркінг на 320 машин. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>