Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Численні бронзові та гіпсові версії статуй Буржуа де Кале існують у всьому світі, як-от ця версія за межами Вестмінстера. (Фото: Елізабет Уейк/Аламі)
Гіпсової статуї французького скульптора Огюста Родена, елемента композиції «Буржуа де Кале», наразі немає в художніх колекціях Музея Глазго – повідомили працівники «закладу». Де зараз перебуває скульптура, невідомо.
Як інформує УМ, про це повідомило видання The Guardian.
За даними каталогу Родена, це двометрова фігура Жана д’Ейра — одна з постатей «Буржуа де Кале». Гіпсова скульптура, куплена Музеєм Глазго у художника в 1901 році, була виставлена в парку Келвінгроув з 25 червня по 30 вересня 1949 року. Відтоді вона зникла.
За словами мистецтвознавців, у 40-х роках XX століття гіпсові роботи не викликали особливого інтересу. Однак сьогодні ця статуя коштуватиме €3,5 мільйона.
Бронзові статуї шести буржуа де Кале створені у 1895 році. Існують бронзові та гіпсові версії скульптури. Представники музею сподіваються, що зникла статуя була пошкоджена під час виставки під відкритим небом і її все ще можна розшукати в архівах.
Наприкінці вересня Британський музей звернувся до громадськості з проханням допомогти ідентифікувати й повернути стародавні артефакти, які зникли з його колекції. Більшість із них — грецькі та римські коштовні камені та ювелірні вироби. Співробітника, якого підозрюють у причетності до крадіжок, звільнили, а директор Британського музею Гартвіг Фішер оголосив, що піде у відставку.
Як повідомляла УМ, Із ломом — на культуру. Росія розграбувала музеї Херсона й вивезла цінні експонати в Крим.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>