«Атака» на історію: в Києві віддають під забудову цілий квартал памʼяток, фото
У Києві в Печерському районі на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал памʼяток історії та архітектури. >>
Для Свена Крюгера, мера німецького міста Фрайберг, війна не війна - головне бал. (Фото: Kai Winter; ITAR-TASS/)
Свен Крюгер, мер німецького міста Фрайберг, був гостем на урочистому балу в Санкт-Петербурзі. Він виступив там із промовою, жодним чином не згадавши війну Росії проти України.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Zeit Online.
Йдеться про Петровський бал, що відбувся 25 серпня у Єкатерининському палаці в Санкт-Петербурзі. За словами організаторів, він задуманий як "продовження традицій Петровських асамблей як значної частки російського культурного коду, закладеного Петром І" і традицій Дрезденського оперного балу.
На подію запросили сотні гостей, а президент Росії Володимир Путін підготував для них дистанційне звернення, похваливши проєкт і заявивши, що він є поверненням "до найкращих сторінок російської історії".
Серед гостей були іноземці - в тому числі мер Фрайберга Свен Крюгер. Цю поїздку офіційно не анонсували. Речниця мерії заявила, що він поїхав до РФ "у приватну поїздку". Але на балу його представили як мера.
У промові на балу Крюгер розповів, що понад рік тому почав вчити російську мову. І висловив сподівання, що "тяжкі часи вийде пройти" і у майбутньому Росія та Німеччина знову знайдуть багато спільного.
Зауважимо, що Фрайберг - місто з 40 тис. мешканців. Крюгер є його мером з 2015 року. Про його зв’язки з РФ відомо давно: зокрема, Крюгер товаришує з ректором Гірничого університету у Петербурзі Володимиром Литвиненком, який має тісні зв’язки з Путіним. У 2014 році йому дали почесне докторське звання від Гірничої академії Фрайберга.
Крюгер також товаришує з організатором Петровського балу, німцем Гансом-Йоахімом Фреєм, багаторічним керівником Дрезденського оперного балу, якого називають наближеним до Путіна. На останній події у 2021 році для учасників транслювали спеціальне звернення Володимира Путіна, а у 2000-х роках Путін одного разу сам був учасником балу.
Фрей отримував контракти у Росії як культурний менеджер і консультант, а після початку повномасштабної війни не дистанціювався від Кремля і казав, що "на боці Росії" та "любить цю країну, культуру і традицію".
Поїздка Крюгера вже викликала резонанс серед місцевих політиків.
Лідер фракції ХДС у Фрайберзі Стів Іттерсгаген заявив, що "здивований" вчинком Крюгера. "На його місці я би цього не робив - мер представляє наше місто", - заявив він.
Лідерка фракції СДПН Альона Раац заявила, що нічого не знала про майбутню поїздку Крюгера. "На мою думку, дуже небезпечно і аж ніяк не корисно вплутуватися у такі справи, будучи мером невеликого міста", - прокоментувала вона.
Як повідомляла УМ, Папа Франциск назвав росіян «нащадками великої імперії.
У Києві в Печерському районі на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал памʼяток історії та архітектури. >>
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Історичний будинок купця Логвінова на вулиці Казиміра Малевича, 127, Київрада на засіданні у минулий четвер передала під забудову. >>
У Києві, за адресою провулок Киянівський, 13–21, в межах кількох археологічних памʼяток: «Культурний шар міста Ярослава», «Копирів кінець», «Поселення та могильник на горі Дитинка» та «Історичний ландшафт київських гір» - Київська міська державна адміністрація планує створити паркінг на 320 машин. >>
У столичному Театрі драми і комедії на лівому березі «виставу у виставі» з назвою, що в перекладі означає «повна зупинка» — «Ha*l*t», показали майже через півтора року після того, як її київські актори вперше зіграли у Німеччині. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>