Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Вісімнадцять митців представили свої роботи на виставці у Відні
У віденському Музеї народного мистецтва стартував показ української виставки “BeLive: believe, be live”, на якій 18 митців представлені свої роботи на тему віри та війни.
Як інформує Україна молода, про це повідомив кореспондент Укрінформу в Австрії.
"У найскладніші часи ми зазвичай звертаємося до Бога. З одного боку, ми сподіваємось на допомогу, з іншого - ставимо питання: "Як таке могло статися?" У своїх дуже різноманітних роботах 18 митців досліджують саме такий контраверсійний стан, шукають віру, що допомагає рухатись вперед і виживати", - зазначила куратор виставки, засновниця платформи Art Contact Ukraine Яна Гринів.
За її словами, декому з митців довелося пережити російську окупацію, а деякі роботи були створені під час окупації.
“Хтось втратив домівку, рідних, хтось мав лишити свій дім і все своє життя, рятуючи своїх дітей. На цій виставці ми не лише представляємо талановиті роботи, а й розповідаємо дуже непрості історії з реального життя мільйонів українців", - зазначила Гринів.
У назві виставки - англійські слова "believe" (вірити) та "be live" (жити). Через власний досвід та самоусвідомлення митці розкривають на ній тему віри та жаги до життя, усвідомлення людиною свого місця у світі, свого стану та пріоритетів у контексті нової реальності. Через живопис, фотографію, інсталяції, колаж, графіку, відеомистецтво вони висловлюють різноманітні погляди на релігійні образи та згадують тих, хто був поруч у найважчих життєвих ситуаціях, а також ушановують пам’ять жертв російської агресії.
На виставці експонуються, зокрема, фотографії розбомбленої церкви в Бахмуті від Дафни Весдорф, репродукція сучасної ікони, яка була на стіні розбомбленого кінотеатру в Бахмуті, від Маші Вишедської. Вперше представлено оригінали робіт Вікторії Березіної, створені в окупації в Херсоні.
Павло Мазай представив серію автопортретів із лезом. Важливою складовою виставки є серія робіт Данила Мовчана, створена після підриву Каховської греблі.
Тут також представлені роботи митців Маріка Гельмана, Олесі Дворак-Галік, Володимира Стасенка, Жені Лаптія, Костянтина Терещенка, Марії Матієнко, Лідії Гураль, Олега Кіра, Тараса Ріля, Яни Гринів, Юлії Михальської, Юлії Приставської, Оксани Оснач.
Під час відкриття експозиції відбувся захід для акредитованих у Відні дипломатів, на якому було презентовано виставку та проведено дегустацію вин від групи компаній Vinos de La Luz.
Виставка триватиме до 23 липня. Зібрані кошти будуть передані на закупівлю медичних джгутів. Захід відбувається за підтримки посольства України в Австрії, Музею народного мистецтва Відня (Volkskundemuseum ) та Йозефштадта.
Як відомо, раніше у столиці Австрії пройшла виставка "Діти під час війни", яка привертає увагу до страждань українських дітей внаслідок російської агресії, їх незаконної депортації в Росію та спроб Кремля змінити їхню ідентичність.
Як повідомляла УМ, обʼєднання «Українці на Кіпрі» (Ukrainians in Cyprus) у кіпрському Лімасолі проведуть український ярмарок товарів ручної роботи, що відбудеться 16 липня на площі біля замка.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>