Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Зруйнована внаслідок російських обстрілів церква в Харкові
За час повномасштабної війни в Україні російські варвари зруйнували або пошкодили 1,5 тис. об’єктів культурної інфраструктури та 600 пам’яток культури й історії.
Як інформує Україна молода, про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону «Єдині новини».
«Понад 1500 об’єктів культурної інфраструктури, переважно це клуби, бібліотеки зазнали пошкоджень або зруйновані і понад 600 пам’яток культури, історії також зруйновані або пошкоджені», - зазначив він.
Міністр підкреслив, що ця війна точиться і за українську ідентичність, культуру, мову, історію.
За його словами, із перших хвилин російського повномасштабного вторгнення українські представники культури збирають як всередині країни, так і за кордоном кошти для армії.
Також Ткаченко зауважив, що за ці 500 днів українські театри поставили десятки прем’єр, історичний центр Одеси внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вдалося евакуювати сотні тисяч експонатів із небезпечних зон.
«Велика активність українців у сфері культури під час війни показала, що цінність того, що ми захищаємо - не просто слова, це конкретні дії», - наголосив очільник МКІП.
У той же час він наголосив, що міжнародні організації можуть і мають робити більше для захисту українських культурних об’єктів і засудження дій росіян, при цьому нагадавши, що, наприклад, люди з Росії продовжують працювати у виконавчих органах ЮНЕСКО.
Як відомо, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) заявила, що за останні 500 днів загинуло втричі більше цивільних, ніж за всі попередні вісім років бойових дій на Сході України.
В Організації Об’єднаних Націй підтвердили, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні загинуло 9177 цивільних, поранення отримали 15 993 мирні жителі.
Як повідомляла УМ, мер Львова Андрій Садовий засудив реакцію ЮНЕСКО на російський обстріл міста в ніч проти 6 липня. Тоді внаслідок ракетного удару постраждала буферна зона обʼєкта Всесвітньої спадщини.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>