World Press Photo 2023: світлиною року визнано знімок з Маріуполя Євгена Малолєтки

14:37, 20.04.2023

Ірина Калініна, 32-річна поранена вагітна жінка, винесена з пологового будинку лікарня, яка була пошкоджено під час рос авіаудар по Маріуполю. Її дитина, названа Мирон був мертвонародженим і через півгодини Ірина також померла. (Фото: Evgeniy Maloletka)

Найавторитетнішу премію для фотожурналістів - World Press Photo 2023 здобув український фотограф Євген Малолєтка. Його знімок з розбомбленого росіянами пологового будинку Маріуполя журі визнало Фотографією року.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті World Press Photo.

 

Раніше серія знімків Малолєтки з обложеного російськими окупантами Маріуполя потрапила до списку лауреатів World Press Photo 2023 у категорії Європа.

 

"На думку журі, цей знімок відображає абсурдність і жах війни. Це точне відображення подій року і доказ воєнних злочинів, скоєних російськими військами проти цивільного населення України. Зображення постає як глибоко болючий історичний факт і привертає увагу до вбивства майбутніх поколінь українців. …Журі сподівається, що світ зупиниться і визнає нестерпні реалії цієї війни та замислиться над майбутнім України", – так прокоментували організатори перемогу знімка Малолєтки.

 

Український фотограф Євген Малолєтка.

 

Загалом цього року на 66-й щорічний фотоконкурс World Press Photo надійшло 60 448 фотографій від 3 752 фотографів. 30 фотографів здобули регіональні нагороди та отримали почесні згадки. Сьогодні ж організатори назвали чотирьох глобальних переможців World Press Photo 2023.

 

Крім Малолєтки, переможцями World Press Photo 2023 також стали:

 

Розповідь року – Мадс Ніссен із серією знімків "Ціна миру в Афганістані" (Фото: Mads Nissen).

 

Довгостроковий проект – Ануш Бабаджанян з серією про водопостачання в Центральній Азії (Фото: Anush Babajanyan).

 

Відкритий формат – Мохамед Махді з веб-проектом, що досліджує, як підвищення рівня моря впливає на єгипетське рибальське село Аль-Макс (Фото: Mohamed Mahdy).

 

У грудні 2022 року Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian. Перед початком повномасштабного вторгнення РФ він документував події у Казахстані, але у січні повернувся додому через зростання загрози великої війни. Спершу він базувався у Харкові, а далі у складі команди Associated Press з Мстиславом Черновим і Василисою Степаненко виїхав до Маріуполя. Впродовж 20 днів команда фіксувала злочини Росії, але вимушена була поїхати через те, що окупанти почали розшукувати фотографів. Після Маріуполя Малолєтка продовжив працювати у гарячих точках: Харкові, Ізюмі, Херсоні.

 

У жовтні роботи Чернова і Малолєтки з Маріуполя відзначили премією на французькому конкурсі. А у травні вони стали лауреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе.

 

Як повідомляла УМ, український фотокореспондент Євген Малолєтка став одним із декількох лауреатів премії всесвітньо відомого фотоконкурсу World Press Photo.