Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Києво-Печерська Лавра остаточно прощається з московським попівством. (lavra.ua)
Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив РПЦ в Україні (так звана УПЦ Московського патріархату) про розривання договору з 29 березня 2023 року.
Вже 14 березня московське попівство, яке ще перебуває на території Нижньої Лаври, має надати двох-трьох осіб до складу комісії з приймання-передачі державного майна та готувати валізи на вихід.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у відповідному попередженні в. о. генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра», яке оприлюднено на сайті установи у п’ятницю, 10 березня.
УТОЧНЕНО: Згодом це повідомлення було видалено із сайту (до якого має дотуп і УПЦ МП), але інформацію оновив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у оцмережах.
«Між Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» ... та Свято-Успенською Києво-Печерською лаврою (Чоловічий монастир) Української православної церкви ... укладено Договір № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю», - йдеться у повідомленні заповідника.
Як зазначається у документі, заповідник попереджає про розірвання договору з 29 березня 2023 року на підставі висновків міжвідомчої робочої групи й листа Міністерства культури та інформаційної політики від 9 березня.
Відтак, Національний заповідник просить УПЦ (МП) до 14 березня надати список представників від монастиря у кількості двох – трьох осіб «для включення до складу комісії з приймання-передачі державного майна, що буде утворена за наказом органу управління державною установою».
Як повідомляла «УМ», наприкінці 2022 року заповідник «Києво-Печерська лавра» поінформував московське попівство, що з 1 січня не продовжує з нею договір користування Успенським собором та Трапезною церквою на території Верхньої Лаври.
Вже 5 січня 2023 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що за результатами роботи спеціальної комісії ухвалено рішення про передачу державі Успенського собору і Трапезної церкви.
У цих храмах Верхньої Лаври відбулося вже кілька богослужінь Православної церкви України на чолі з Предстоятелем Епіфанієм.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>