До 28 лютого у Вікіпедії українською мовою триватиме тематичний тиждень з написання статей про письменників Києва. Досвідчених редакторів та новачків заохочують створити нові і покращити наявні статті у Вікіпедії.
Вікіпедія — це вільна енциклопедія, яку може редагувати кожен. Вона існує завдяки тому, що добровольці у свій вільний час додають в неї інформацію про цікаву їм особу, подію чи інші речі. Час від часу проводяться акції із закриття прогалин у певних темах — тематичні тижні.
Ініціатор тижня — Київська міська організація Національної спілки письменників України. Технічно оформити тиждень і організувати спільноту редакторів допоміг співзасновник «Вікімедіа Україна», активний редактор Вікіпедії Юрій Пероганич.
Голова Правління КО НСПУ, дитяча поетеса Марія Морозенко зауважує:
«Наша спілка піклується про розвиток української літератури, дбає про захист української мови, збереження духовної спадщини. Ми звернули увагу на Вікіпедію, як на потужний інструмент збереження і поширення інформації про членів спілки, їх творчих надбань. Сподіваємося, що наш досвід і приклад буде використаний іншими обласними організаціями НСПУ».
Для зручності учасників, на сторінці проєкту у Вікіпедії виведено список статей до написання. Зокрема це статті про письменників, про яких є статті в Енциклопедії сучасної України. Також можна написати чи покращити статті про пов’язані з Києвом літературні фестивалі, премії, енциклопедичні значущі твори київських письменників чи зробити оглядову статтю «Письменники Києва», в якій також є потреба.
Юрій Пероганич зазначає: «В українській Вікіпедії вже є понад півтисячі статей про письменників Києва, проте про близько двохсот теперішніх і колишніх членів КО НСПУ статті поки що відсутні, а багато наявних статей містять неповну або застарілу інформацію. Тому й проводимо тематичний тиждень, щоб заповнити ці прогалини».
Запрошуємо долучатися! Найактивніші учасники будуть відзначені пам’ятними подарунками.
Людмила ТАНИЧ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український письменник Віталій Запека отримав Всеукраїнську літературну премію імені Всеволода Нестайка за книжку «Полінка» видавництва Vivat.