У Києві відкрили меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу, фото
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Незабаром дітлахи зможуть прочитати продовження книжки «Полінка в Королівстві дурниць».
Український письменник Віталій Запека отримав Всеукраїнську літературну премію імені Всеволода Нестайка за книжку «Полінка» видавництва Vivat.
Як інформує Україна молода, про це Національна бібліотека України для дітей повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
«Полінці рочків — “без пальчика долоня”: саме виповнилося чотири. Вона гостює у дбайливої бабусі й дідуся-витівника, який, попри свій вік, страшенно любить бешкетувати, улаштовувати капості, пригоди й навіть організовувати пошуки скарбів. Завдяки дідусевим вигадкам дівчинка не тільки полюбить їсти кашу й подружиться із сусідським хлопчиком Миколою, а й навчиться читати й рахувати, дістане купу подряпин і подарунок від зубної феї, вирушить у похід і дізнається чимало нового про довколишній світ», — ідеться в анотації до видання.
Наразі Віталій Запека перебуває на передовій у зоні активних бойових дій.
«Пару днів тому Олена Рибка написала, що наш письменник Віталій Запека отримав контузію, і я подумала, наскільки змінився наш світ, що ми радіємо, що людину “на кілька днів відпустило пекло війни”, що Віталій поранений, але живий. А сьогодні ми отримали звістку, що він став лавреатом Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка. “Полінку” Віталій Запека написав для новонародженої онуки, перебуваючи в зоні бойових дій. Писав її переважно ночами під звуки вибухів. І саме зло, яке не давало спати і жити, спонукало його створити Світлу і Добру книжку, в якій немає війни й болю», —написала на своїй фейсбук-сторінці генеральна директорка Vivat Орлова.
Також вона додала, що незабаром у світ вийде продовження книжки «Полінка в Королівстві дурниць».
Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка заснована для відзначення сучасних українських дитячих письменників. Премія присуджується за кращий прозовий (реалістичний, пригодницький) твір для дітей молодшого та середнього віку, що висвітлює життя та проблеми сучасних дітей.
Премію заснували Національна секція Міжнародної ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національна бібліотека України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родина Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Нагадаємо, простір української дитячої книги «БараБука» оголосив найкращі дитячі та підліткові видання 2022 року.
Як повідомляла УМ, у Києві відбулася церемонія вручення нагород лауреатам літературної премії імені Павла Тичини за 2021-22 рр.
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
Поетичні книжки зазвичай іменують збірками. >>
Про середнє Побужжя (південне й північне Підляшшя, а також Берестейщина), яке зараз належить двом державам — Польщі й Білорусі, пересічний українець мало знає. >>
Яблучний шедевр створила команда школярів 11 класу Новопетрівський ліцей Великомихайлівської селищної ради Одеської області , члени Молодіжної ініціативи "Руки молоді" разом із класним керівником Лілією Березовською. >>
Київське видавництво «Ніка-Центр» далі наполегливо ознайомлює нас зі зразками сучасного єгипетського письменства: вийшли третя й четверта книжки серії «Арабські історії». >>