Господньої ласки — на довгії літа, дай Боже. Різдвяно-новорічні традиції у третій рік великої війни
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
Діти заспівали українську колядку у німецькому Гамбурзі
У Гамбурзькій ратуші у виконанні дітей і молоді з України лунала щира благословляюча коляда. Перший цьогорічний захід публічної дипломатії відбувся завдяки ініціативі Генконсульства України та за підтримки української громади.
Як інформує Україна молода, про це Генеральне консульство України в Гамбурзі повідомило у Фейсбуці.
Зауважується, що таким чином українці подякували цій північнонімецькій метрополії та Німеччині загалом за підтримку, допомогу, гостинність для українських шукачів захисту та потужну солідарність з нашою країною.
За повідомленням, дійство підхопили провідні телеканали регіону, тож частину багатих різдвяних традицій українців, їхніх побажань німецькій спільноті та сигнали про важливість подальшої підтримки України й збереження її культури змогли почути багато німців, навіть неприсутніх у Ратуші.
«Особливо важливим для початку 2023 року став месидж президентки Гамбурзького парламенту пані Кароли Файт, яка у ролі господині приймала колядників, про те, що Німеччина не має права зменшити чи припинити допомогу Україні», – наголосили у Генконсульстві.
ГКУ висловило щиру подяку всім, хто доклав зусиль, щоб це дійство відбулося – Carola Veit, Юлія Цвьок, студія Родовід і Ukrainian Hugs, Alexander Blümel, Norddeutscher UA Hilfsstab // Hamburg.
Нагадаємо, Перша леді Німеччини Ельке Бюденбендер привітала українських дітей з Різдвом і разом з українським письменником Олександром Ірванцем прочитала у палаці Бельвю у Берліні казку української письменниці Тані Стус «Моя Ба».
Як повідомляла УМ, у Велиуій Британії на запрошення принцеси Уельської Кейт Міддлтон, дитячий хор українських біженців St. Mary's Ukrainian School виступив на різдвяному концерті у Вестмінстерському абатстві.
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
Олександр Лідаговський, відомий киянам своїми скульптурами в парку Шевченка, на Пейзажній алеї, а також у Печерському районі, продовжує творити й під час війни. >>
Підтримати талантами воїнів, які нині потребують невідкладної медичної допомоги, — таку мету поставили собі учасники мультикультурного фестивалю «Етнічний віночок», який відбувся нещодавно на сцені головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>
Поміркувати про поезію Богдана Томенчука найкраще з авторськими строфами: >>