Наїв і реалії мисткині — Прими: сага з народного життя «Світотворення від Марії» Людмили Лисенко
Переді мною трохи не 1 тисяча 700 сторінок романного трикнижжя Людмили Лисенко «Світотворення від Марії» (Переддень. Введення. Об’явлення). >>
Скульптуру Сковороди, що встановили у центрі Вашингтона, виконав американський митець Марк Роудс
До 300-річчя з дня народження великого українського філософа й мислителя Григорія Сковороди, ювілей якого зараз відзначає наша країна, у Вашингтоні відкрили скульптуру. Відтепер сотні американців бачитимуть її.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Укрінформ.
Статуя Сковороди зображає його під час ходи з патерицею і книгою в руках. Монумент встановлений таким чином, що мислитель розвернутий в географічному напрямку України, що також є символічним елементом композиції.
Скульптуру виконав американський митець Марк Роудс (Mark Rhodes). У коментарі агентству він розповів, що його дуже надихає те, як український народ зараз бореться за свою свободу й ідентичність.
«Хоча я і не є українцем за народженням, але, мабуть, як зазначила пані посол, я можу бути українцем за вибором», – зауважив митець.
Він поділився, що від самого початку був вражений, що Сковорода навіть не як особистість, а як явище, герой, частина української самосвідомості був водночас простою, чемною, геніальною і комплексною людиною.
«Моє захоплення Сковородою зростало в міру захоплення українським народом, чим більше я пізнавав їх обох», – додав Роудс.
Він підкреслив, що був радий відтворити один із символів українства, який прикрашатиме Вашингтон.
«Якщо ця скульптура може принести комусь із українців розраду й нагадати їм тут про їхню країну, спадщину, красу їхньої нації та свободу хоча би трохи – я був би щасливішим і відчував би, що зробив щось корисне», – зауважив митець.
Посол України в США Оксана Маркарова, зі свого боку, зауважила, що відкриття пам’ятника Сковороді у Вашингтоні стало частиною кампанії, яка поширює правду про українську історію й культуру.
«Сковорода – це неймовірний символ української любові до свободи й того, що три століття тому існувала не лише українська мова, культура, але й такі видатні філософи абсолютно європейського рівня, про яких знаємо не лише ми», – зауважила посол.
Вона нагадала, що Сковорода знав багато мов, його роботи залишаються актуальними й сьогодні, їх вивчають в інших країнах. Український мислитель відмовився від престижної для того часу служби при російському дворі.
«Сковорода не бачив себе поза Україною, а також у межах існуючих інституцій, бо він був «глобальною» людиною, яка була подарована Україні», – зазначила Маркарова.
За словами настоятеля Українського православного кафедрального собору Святого Андрія Отця Володимира, монумент Сковороді в американській столиці є настільки ж важливим, як і пам’ятник Томасу Джефферсону, який став епіцентром американської культури.
«Сковорода є епіцентром нашої культури, який захищав її не тільки умом, але й душею», – зауважив священник.
Він підкреслив, що Григорій Сковорода відзеркалює український етнос, що особливо важливо зараз, коли Україна воює за свою свободу, культуру й національну ідентичність.
Як відомо, цими днями Україна відзначає 300-річний ювілей від дня народження великого Українця, видатного філософа Григорія Сковороди. З цієї нагоди відбулися заходи в Києві, інших українських містах, а також в інших країнах.
Як повідомляла УМ, переможець Євробачення гурт Kalush Orchestra передав понад 300 000 гривень на відбудову музею Григорія Сковороди, що був знищений ракетною атакою росіян на Харківщині.
Переді мною трохи не 1 тисяча 700 сторінок романного трикнижжя Людмили Лисенко «Світотворення від Марії» (Переддень. Введення. Об’явлення). >>
Землю ботанічного саду ім. Гришка, що у Києві, незаконно віддали під забудову: там планують будівництво житлових будинків та офісів. >>
Його рядки влучні як стріла і гострі як лезо, а лірика по-особливому прониклива. >>
Танцівник, хореограф та переможець 6 сезону шоу "Танцюють всі!" Володимир Раков загинув на фронті під час виконання бойового завдання. >>
Власний онлайн-кінотеатр запускає Національний центр Олександра Довженка, що є найбільшим архівом українського художнього кіно. На ньому можна буде переглянути українські фільми різних епох легально. >>
Станом на грудень 2024 року зафіксовано пошкодження російськими варварами 1255 об'єктів культурної спадщини, з яких 125 – національного значення. >>