Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Арії в полоні війни: українські трупи короновані на «Оперних Оскарах».
Національні академічні театри опери та балету Одеси та Львова здобули нагороду «Найкращий оперний театр» на конкурсі International Opera Awards у Мадриді.
Як інформує УМ, про це 29 листопада повідомило агентство Reuters.
«Ми приїхали з міст, де вулиці темні, але наші душі сповнені світла... Наша музика зараз усюди гуде генераторами, але це музика нашого виживання, нашого життя», — сказала режисерка Оксана Тараненко в Одеській національній опері під час вручення нагороди.
Ці два театри відновили покази своїх вистав після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Журі відзначило «мужність і стійкість» колективів театру, бо «вони продовжували виступати попри небезпеки та руйнування, спричинені війною».
International Opera Awards заснував британський підприємець Гаррі Хайман у 2012 році. Премією нагороджують щорічно, аби підвищити авторитет опери як виду мистецтва, визнавати та винагороджувати успіхи в опері та збирати кошти для надання стипендій талановитим початківцям в опері з усього світу.
Як повідомляла УМ, в малій залі Львівської філармонії відбулися концерт Call for Genius і церемонія нагородження лауреатів третього Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів імені Бориса Лятошинського.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>