Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Відійшов у засвіти заслужений журналіст України, театральний критик та мистецький оглядач Олег Вергеліс. (Фото з відкритих джерел)
У 55-річному віці пішов з життя заслужений журналіст України, театральний критик та мистецький оглядач Олег Вергеліс.
Як інформує Україна молода, про це повідомив режисер Олесь Санін у Facebook.
«Сьогодні перестало битися велике серце Олега Вергеліса. Прощавай друже. Вічна пам‘ять»,– написав він.
За інформацією колег театрального критика, Вергеліс останнім часом довго хворів.
2 вересня колега та активістка благодійного фонду "Прихилити небо" Юлія Самборська повідомила, що журналіст потрапив до лікарні. Ще 29 вересня вона у соцмережі просила здати кров для Олега Вергеліса. Проте наразі причина смерті невідома.
Олег Вергеліс – український журналіст, театральний і кінокритик, мистецький оглядач, письменник, публіцист, редактор відділу культури тижневика "Дзеркало тижня" та педагог. Він також був членом Національної спілки театральних діячів України та Національної спілки журналістів України.
«Сказати, що він є знаковою фігурою в українському театральному просторі – це не сказати нічого. Сьогодні він став легендою»,– так висловилися про втрату на культурному фронті у Національній спілці театральних діячів.
Журналістський досвід Вергеліса охоплював роботу у багатьох українських редакціях. Зокрема, він був багаторічним редактором відділу культури "Дзеркала тижня", а також писав для видань "Профіль", "Главред", "Український театр", "Українська культура", "Культура і життя", "Київські відомості" тощо.
У 2009 році Олег Вергеліс став лауреатом Всеукраїнського конкурсу ЗМІ "Золоте перо" за найкраще висвітлення культурного життя країни у газеті "Київські Відомості".
У 2010-му отримав Міжнародну літературну премію імені Юрія Долгорукого, а у 2011-му – Гоголівську премію Національної спілки письменників України. Був володарем спецвідзнаки "Золоте перо" від Національної спілки театральних діячів України "за творчий внесок та благодійність".
Як повідомляла УМ, 31 травня на 75-му році життя помер український літературознавець, публіцист, прозаїк і громадський діяч Михайло Слабошпицький.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>