100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
Переможці Євробачення-2022 продадуть статуетку конкурсу на аукціоні, а гроші передадуть для допомоги військовим і Україні. (corp.suspilne.media)
Делегація з України отримала у Турині (Італія) символічну теку з документами для підготовки проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2023» в нашій державі.
Документи було отримано у неділю, 15 травня, а вже 17 травня українська делегація привезе цю теку до Києва.
Втім, в якому саме місті України відбудеться пісенний конкурс та як він організовуватиметься, наразі ніхто не знає. Президент України Володимир Зеленський лише висловлював сподівання що «Євробачення» вдасться провести у звільненому Маріуполі.
Як інформує Україна молода, про це повідомив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, який разом з переможцями з гурту «Kalush Orchestra» провели онлайн пресконференцію для українських медіа в неділю, передає «Суспільне».
«Суспільне вже отримало документи для початку підготовки до проведення Євробачення наступного року. Ми дуже хочемо, щоб Євробачення пройшло у мирній Україні. Місце проведення має відповідати вимогам про велику сцену та безпеку, тому місто буде погоджено Європейською мовною спілкою. І держава допомагатиме в цьому. Сподіваємося, що зможемо під час проведення гарантувати безпеку усім учасникам та гостям», - сказав пан Чернотицький.
Голова української делегації на пісенному конкурсі Оксана Скибінська відзначила, що гурт Kalush Orchestra отримав рекордну кількість балів за всю історію Євробачення, а саме — 631 бал.
Тоді як лідер гурту Олег Псюк розповів, що за лаштунками до нього підходили представники різних країн, запитували про ситуацію в країні та висловлювали співчуття.
Щодо можливої дискваліфікації України за заклики зі сцени на підтримку «Азовсталі» соліст відповів:
«У мене не було жодних сумнівів, робити заклик “Допоможіть Азовсталі” чи ні. Якби я це не сказав, то шкодував би про це. Я вважав, що навіть якщо так має статися, що нас дискваліфікують, але є хоча б один з небагатьох шансів заявити про Азовсталь на весь світ, то я краще використаю його».
Переможці Євробачення-2022 також вирішили продати статуетку пісенного конкурсу на аукціоні, а гроші передати у благодійний фонд для допомоги військовим і Україні.
«Можливо є якісь люди, які мають можливість задонатити, їм буде приємно що є така статуетка як згадка про це. Усі гроші ми плануємо пожертвувати на фонд на підтримку України, української армії. Куди саме — ще вирішуємо. Хотілося б за якусь велику суму, але не хочеться називати ніякі цифри, побачимо», — прокоментував Олег Псюк.
Він розповів, що планує світовий тур і пише нові пісні, зокрема, про війну. І наголосив, що українська мова для нього пріоритетна, проте пісні англійською також заплановані.
Як повідомляла «УМ», український гурт Kalush Orchestra здобув перемогу у фіналі Євробачення-2022 в ніч на неділю, 15 травня. Це вже третя за рахунком перемога України на «Євробаченні» за весь час: у 2004 році перемогу здобула Руслана, а у 2016-му – Джамала.
Олег Псюк одразу після виступу колективу у фіналі конкурсу звернувся до всього світу із закликом допомогти захисникам України у Маріуполі. «Help Ukraine, Mariupol, help Azovstal! Right now!» — закликав соліст зі сцени під шквал оплесків.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
У Чернігові в обласному філармонійному центрі в переддень свята працівників культури і мистецтв вшановували достойників цієї сфери. >>