Програма підтримки читання: молодь отримуватиме кошти на книги – Мінкультури
Усі громадяни України, які досягли 18 років у 2024 році, з 18 грудня отримають 908 гривень для придбання книг українською мовою. >>
Переможці Євробачення-2022 продадуть статуетку конкурсу на аукціоні, а гроші передадуть для допомоги військовим і Україні. (corp.suspilne.media)
Делегація з України отримала у Турині (Італія) символічну теку з документами для підготовки проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2023» в нашій державі.
Документи було отримано у неділю, 15 травня, а вже 17 травня українська делегація привезе цю теку до Києва.
Втім, в якому саме місті України відбудеться пісенний конкурс та як він організовуватиметься, наразі ніхто не знає. Президент України Володимир Зеленський лише висловлював сподівання що «Євробачення» вдасться провести у звільненому Маріуполі.
Як інформує Україна молода, про це повідомив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, який разом з переможцями з гурту «Kalush Orchestra» провели онлайн пресконференцію для українських медіа в неділю, передає «Суспільне».
«Суспільне вже отримало документи для початку підготовки до проведення Євробачення наступного року. Ми дуже хочемо, щоб Євробачення пройшло у мирній Україні. Місце проведення має відповідати вимогам про велику сцену та безпеку, тому місто буде погоджено Європейською мовною спілкою. І держава допомагатиме в цьому. Сподіваємося, що зможемо під час проведення гарантувати безпеку усім учасникам та гостям», - сказав пан Чернотицький.
Голова української делегації на пісенному конкурсі Оксана Скибінська відзначила, що гурт Kalush Orchestra отримав рекордну кількість балів за всю історію Євробачення, а саме — 631 бал.
Тоді як лідер гурту Олег Псюк розповів, що за лаштунками до нього підходили представники різних країн, запитували про ситуацію в країні та висловлювали співчуття.
Щодо можливої дискваліфікації України за заклики зі сцени на підтримку «Азовсталі» соліст відповів:
«У мене не було жодних сумнівів, робити заклик “Допоможіть Азовсталі” чи ні. Якби я це не сказав, то шкодував би про це. Я вважав, що навіть якщо так має статися, що нас дискваліфікують, але є хоча б один з небагатьох шансів заявити про Азовсталь на весь світ, то я краще використаю його».
Переможці Євробачення-2022 також вирішили продати статуетку пісенного конкурсу на аукціоні, а гроші передати у благодійний фонд для допомоги військовим і Україні.
«Можливо є якісь люди, які мають можливість задонатити, їм буде приємно що є така статуетка як згадка про це. Усі гроші ми плануємо пожертвувати на фонд на підтримку України, української армії. Куди саме — ще вирішуємо. Хотілося б за якусь велику суму, але не хочеться називати ніякі цифри, побачимо», — прокоментував Олег Псюк.
Він розповів, що планує світовий тур і пише нові пісні, зокрема, про війну. І наголосив, що українська мова для нього пріоритетна, проте пісні англійською також заплановані.
Як повідомляла «УМ», український гурт Kalush Orchestra здобув перемогу у фіналі Євробачення-2022 в ніч на неділю, 15 травня. Це вже третя за рахунком перемога України на «Євробаченні» за весь час: у 2004 році перемогу здобула Руслана, а у 2016-му – Джамала.
Олег Псюк одразу після виступу колективу у фіналі конкурсу звернувся до всього світу із закликом допомогти захисникам України у Маріуполі. «Help Ukraine, Mariupol, help Azovstal! Right now!» — закликав соліст зі сцени під шквал оплесків.
Усі громадяни України, які досягли 18 років у 2024 році, з 18 грудня отримають 908 гривень для придбання книг українською мовою. >>
"Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції" включили до реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на 19-й сесії міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини. >>
До списку нематеріальної культурної спадщини людства елемент «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць», внесла Організація ЮНЕСКО. >>
Найяскравіші твори камерно-ансамблевої музики Яна Непомука Гуммеля, Франца Шуберта та Сезара Франка виконає 3 грудня у Національній філармонії України заслужений артист, флейтист Юрій Шутко в дуеті з талановитою піаністкою Анастасією Бикою. >>
У цей день в 1838 році в с. Стеблів, Богуславського повіту Київської губернії, російської імперії, народився один із найяскравіших українських письменників, лінгвістів, етнографів та фольклористів – Іван Нечуй-Левицький. >>
22 листопада 1801 року народилася цікавенна особистість - Володимир Даль - український письменник і лексограф німецько-данського походження. >>