Спогад для Майбутнього. Чим українців під час війни вабить театр?
Чим українців нині, під час війни, вабить театр? >>
Чернігівський академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського, диригент Іван Богданов. (facebook.com/chamberchoir.bybortnyansky)
Чернігівський академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського відмовився виконувати твори російських композиторів.
Керівництво хору прийняло рішення відправити їх до архіву «до припинення російської агресії та окупації».
Як інформує Україна молода, про це повідомив художній керівник та головний диригент хору Іван Богданов на своїй сторінці у Facebook.
Щоправда згодом диригент зробив свій пост закритим.
Втім, місцеві ЗМІ оприлюднили повний текст заяви пана Богданова.
За його словами, до архіву доправили твори російських композиторів часів Російської імерії та СРСР. Від всього репертуару вони складали приблизно 20%.
Художній керівник каже, що хор перестав використовувати ці твори в репертуарі вже багато років, від початку війни, і робив це системно. Однак зараз, коли настав момент «посилення агресії» вони вирішили таким чином висловити свою позицію: проартикулювати твори та здати в архів. Про що й заявили публічно.
Він додав, що відтепер хор категорично відмовляється виконувати твори російських композиторів навіть за гроші.
«Були моменти заробляння грошей, коли, припустимо, нам замовляють концерт з духовних творів, то ми на це йшли, адже у нас є фінансові плани. Тепер ми не будемо категорично цього робити», — заявив головний диригент у коментарі Суспільному.
Нагадаємо, Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського створений в 1996 році. Фундатор та перший керівник колективу – заслужений діяч мистецтв України Любомир Боднарук (1938-2009). З 2010 року художнім керівником та головним диригентом хору став лауреат всеукраїнського фестивалю-конкурсу Іван Богданов.
Як повідомляла «УМ», голівудська актриса українського походження Кетрін Винник публічно підтримала Україну в неспокійні часи російської загрози.
Акторка опублікувала фото в День єднання, яке вона зробила на тлі банера про 30-річчя незалежності України у Києві минулого року.
Чим українців нині, під час війни, вабить театр? >>
У столичному Театрі драми і комедії на лівому березі «виставу у виставі» з назвою, що в перекладі означає «повна зупинка» — «Ha*l*t», показали майже через півтора року після того, як її київські актори вперше зіграли у Німеччині. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
У столичному Музеї Ханенків 16 листопада відбудеться показ перформансу та відеоінсталяції «Втрачений рух» мисткині Нани Бякової, яка народилася в Миколаєві. >>
Поетичні книжки зазвичай іменують збірками. >>