Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Чернігівський академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського, диригент Іван Богданов. (facebook.com/chamberchoir.bybortnyansky)
Чернігівський академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського відмовився виконувати твори російських композиторів.
Керівництво хору прийняло рішення відправити їх до архіву «до припинення російської агресії та окупації».
Як інформує Україна молода, про це повідомив художній керівник та головний диригент хору Іван Богданов на своїй сторінці у Facebook.
Щоправда згодом диригент зробив свій пост закритим.
Втім, місцеві ЗМІ оприлюднили повний текст заяви пана Богданова.
За його словами, до архіву доправили твори російських композиторів часів Російської імерії та СРСР. Від всього репертуару вони складали приблизно 20%.
Художній керівник каже, що хор перестав використовувати ці твори в репертуарі вже багато років, від початку війни, і робив це системно. Однак зараз, коли настав момент «посилення агресії» вони вирішили таким чином висловити свою позицію: проартикулювати твори та здати в архів. Про що й заявили публічно.
Він додав, що відтепер хор категорично відмовляється виконувати твори російських композиторів навіть за гроші.
«Були моменти заробляння грошей, коли, припустимо, нам замовляють концерт з духовних творів, то ми на це йшли, адже у нас є фінансові плани. Тепер ми не будемо категорично цього робити», — заявив головний диригент у коментарі Суспільному.
Нагадаємо, Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського створений в 1996 році. Фундатор та перший керівник колективу – заслужений діяч мистецтв України Любомир Боднарук (1938-2009). З 2010 року художнім керівником та головним диригентом хору став лауреат всеукраїнського фестивалю-конкурсу Іван Богданов.
Як повідомляла «УМ», голівудська актриса українського походження Кетрін Винник публічно підтримала Україну в неспокійні часи російської загрози.
Акторка опублікувала фото в День єднання, яке вона зробила на тлі банера про 30-річчя незалежності України у Києві минулого року.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>