Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Росія переслідує українського режисера Євгена Лавренчука за політичними мотивами. (Фото з відкритих джерел)
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Інтерпол визнав, що Російська Федерація переслідує українського режисера Євгена Лавренчука за політичними мотивами.
Як інформує Україна молода, про це Людмила Денісова повідомила у Facebook в суботу.
Зазначається, що на її прохання Національна поліція України звернулась до Міжнародної організації кримінальної поліції – Інтерполу, щодо з’ясування правомірності використання РФ інформаційної системи Інтерпол, зокрема шляхом зловживання інструментами та можливостями Інтерпол у переслідуванні Євгена Лавренчука, якого було затримано в Італійській Республіці та поміщено у в’язницю м. Неаполь «Поджореале».
Омбудсмен зауважила, що Нацполіцією України було отримано інформацію, що відомості про Лавренчука, які оброблялися в обліках Інтерполу на запит Національного центрального бюро Інтерполу в РФ, було видалено.
Денісова заявила, що причиною цього стала їхня невідповідність положенням статті 3 Статуту Інтерполу, згідно з якою суворо заборонено втручання чи діяльність політичного, військового, релігійного чи расового характеру.
Зокрема, 27 січня 2021 року відбулось судове засідання в міському суді м. Неаполь, під час якого адвокати Євгена Лавренчука подали клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту і надання йому дозволу виїхати в Україну, так як через видалення Інтерполом відомостей з власних обліків підстав для подальшого затримання громадянина України немає.
За словами омбудсменки, Неапольський міський суд у задоволенні вимог відмовив, пояснивши, що процес перевірки доводів РФ, яка надіслала матеріали щодо екстрадиції, вже розпочався в суді. Тому неможливо припинити розгляд, оскільки має бути ухвалено рішення суду.
Вона також зазначає, що прокуратура м. Неаполь має вивчити матеріали, які надійшли з РФ за 30 днів та поінформувати про своє бачення цього питання: чи існують підстави для видачі Євгена Лавренчука Росії. Після цього суд ухвалить відповідне рішення.
Уповноважена з прав людини занепокоєна тим фактом, що Міністерство юстиції Італійської Республіки та прокуратура м. Неаполь, знаючи про видалення Інтерполом Євгена Лавренчука з обліків як такого, що розшукується Російською Федерацією, і яка вимагає його екстрадиції, офіційно не відреагували на цей факт і не вжили заходів щодо звільнення Євгена Лавренчука з в’язниці, де він безпідставно утримувався 35 днів і не дали йому безперешкодно виїхати в Україну.
Як раніше інформувала «УМ», українського режисера Євгена Лавренчука, затриманого в Італії на запит Росії, перевели зі слідчого ізолятора під домашній арешт.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>