У Києві відкрили меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу, фото
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Міносвіти планує скоротити години викладання української і зарубіжної літератур і інтегрувати два предмети в один курс.
Перша заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич відреагувала на публікацію «України молодої» авторства доктора філологічних наук Михайла Наєнка про проблеми викладання української і зарубіжної літератур в середній школі.
Йдеться про статтю "МОН робить шмон у художній літературі та в душах учителів і учнів".
Як повідомляє Україна молода, про це депутатка Констанкевич написала у Facebook в понеділок.
«Професор Михайло Наєнко опублікував гнівний пост і статтю в захист української літератури в школі. Я з ним солідарна на всі 100%. З такою ж позицією я виступила під час засідання робочої групи в МОН, обґрунтувавши шкідливість і небезпеку таких новацій», - написала Ірина Констанкевич.
За її словами, дивує, що на цьому ж засіданні «присутні філологи, освітяни поховали голови в пісок». Мовляв, моя хата з краю…
Народна депутатка додає: «Здивували і члени робочої групи, прізвища яких треба оприлюднити і також розміри багатомільйонного міжнародного гранту, виділеного на новітніх валуєвих... До речі, вони люблять себе іменувати патріотами...».
Пані Ірина наголошує, що ці процеси почалися ще за попередніх керівників Міносвіти, але «міністри змінюються, а от «підпанки» - ні».
«Я також спілкувалася з міністром С. Шкарлетом, заступницею міністра В. Роговою, яка опікуються питаннями школи, і донесла позицію науковців, освітян. Чекаємо реакцію МОНу на «плідну» роботу робочої групи з підготовки програми для 5-9 класів», - підсумовує пані Констанкевич.
Читайте також іншу статтю Михайла Наєнка: "Як МОН сприяє, щоб нечитання "знесло Україну зі світу".
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
Поетичні книжки зазвичай іменують збірками. >>
Про середнє Побужжя (південне й північне Підляшшя, а також Берестейщина), яке зараз належить двом державам — Польщі й Білорусі, пересічний українець мало знає. >>
Яблучний шедевр створила команда школярів 11 класу Новопетрівський ліцей Великомихайлівської селищної ради Одеської області , члени Молодіжної ініціативи "Руки молоді" разом із класним керівником Лілією Березовською. >>
Київське видавництво «Ніка-Центр» далі наполегливо ознайомлює нас зі зразками сучасного єгипетського письменства: вийшли третя й четверта книжки серії «Арабські історії». >>