Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Кабмін схвалив проєкт закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо створення держфонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки", який передбачає, що зазначений спецфонд поповнюватиметься коштами від плати за ліцензії на гральний бізнес.
Як інформує УМ, про це повідомив у Telegram представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.
Законопроєкт, зокрема, передбачає створення держфонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки у складі спеціального фонду держбюджету України.
А також - спрямування відрахувань щорічних ліцензійних платежів від провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор до цього фонду.
Повідомляється, що 50% доходів від плати за ліцензії по гральному бізнесу будуть спрямовуватися до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням відповідного грального закладу.
Зазначимо, що у бюджеті-2021 заплановано від плати за ліцензії за азартні ігри отримати 7,4 млрд грн, які повністю підуть до спецфонду держбюджету.
Зокрема, 3,3 млрд грн заплановано сплачувати як субвенцію місцевим бюджетам на заходи щодо соціально-економічного розвитку.
За рахунок цих коштів заплановано профінансувати 5 статей видатків: розвиток аеропортної інфраструктури – 1 млрд грн; створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань у Національному інституті раку: загальний обсяг фінансування – 1,5 млрд грн, з них 805 млн – за рахунок сплати за ліцензії на азартні ігри; створення при МКІП Фонду розвитку закладів загальнодержавного значення – 2 млрд грн; субвенцію місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг – 300 млн грн; субвенцію місцевим бюджетам на заходи щодо соціально-економічного розвитку. Загальний розмір субвенції – 6 млрд грн, з них 3,3 млрд грн – за рахунок сплати за ліцензії на азартні ігри.
Передбачається, що кошти до спецфонду будуть спрямовуватися починаючи з 2022 року.
В даний момент в Україні існують 2 інстанції, які розподіляють бюджетні кошти на підтримку культури. Безпосередньо і через програми підзвітних організацій (держпідтримка кіно, книгодрукування і т.д.) розвиток культури фінансує Мінкультури і інформаційної політики України з бюджетом на 2021 рік 12,5 млрд гривень.
Також культурні проекти самостійно фінансує створений в 2017 році Український культурний фонд, керівником якого була призначена дружина тодішнього президента України Марина Порошенко. Планувалося, що цей фонд з часом почне залучати гранти в українську культуру, але поки він працює і перерозподіляє повністю бюджетні кошти.
У 2019-2021 роках з Держбюджету через цей фонд на підтримку проектів культури перерозподілялися по 0,7 млрд грн щорічно.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>