У Києві відкрили меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу, фото
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Луїза Глюк відома своїми творами "Сім віків життя" й "Сільське життя".
Нобелівський комітет 8 жовтня оголосив володаря літературної премії у 2020 році. Нею стала американська поетеса Луїза Глюк, відома своїми творами "Сім віків життя" й "Сільське життя".
Як інформує УМ, про оголошення літературного лауреата повідомляє Нобелівський комітет на своїй сторінці у твіттері.
Луїза Глюк - відома американська поетеса, ад'ютантка-професорка Єльського університету. Також вона є членкинею американського філософського товариства. Що цікаво, серед претендентів на премію її вважали однією з аутсайдерів.
Крім переможниці, яка й отримає премію, основними претендентами також були французька письменниця Маріз Конде, відома за романом "Я, Тітуба, відьма з Салема" й росіянка Людмила Улицька, яка виступала проти анексії Криму й заявляла про підтримку українського режисера Олега Сенцова.
Також на нагороду претендували японець Харукі Муракамі, відомий за романами "1Q84" й "Безбарвний Цкуру Тадзакі й роки його прощі", популярна канадська письменниця Маргарет Етвуд і кенієць Нгугі Ва Тхіонго.
У 2019 році лауреатом Нобелівської премії став австрійський письменник Петер Гандке. Як пояснив комітет, нагороду він отримав за "впливові праці, написані вишуканою мовою, у яких розвідано крайні межі й особливості переживань людини".
У 2018 році лауреаткою стала Ольга Токарчук – польська письменниця з українським корінням. Для відзначення діяльності письменниці у Вроцлаві, де вона проживала, протягом 3 днів зробили безкоштовним громадський транспорт, якщо ви мали з собою одну з книг Ольги Токарчук.
Що відомо про Нобелівську премію?
Нобелівська премія - одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. У 2020 році призовий фонд Нобелівської премії становить 10 мільйонів крон, тобто 1 мільйон доларів.
Нобелівськими лауреатами в період 1901 – 2019 років ставали 114 людей. Найчастіше це представники Франції.
Меморіальну дошку-памʼятник Василю Стусу встановили на київському будинку, де жив поет. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
Поетичні книжки зазвичай іменують збірками. >>
Про середнє Побужжя (південне й північне Підляшшя, а також Берестейщина), яке зараз належить двом державам — Польщі й Білорусі, пересічний українець мало знає. >>
Яблучний шедевр створила команда школярів 11 класу Новопетрівський ліцей Великомихайлівської селищної ради Одеської області , члени Молодіжної ініціативи "Руки молоді" разом із класним керівником Лілією Березовською. >>
Київське видавництво «Ніка-Центр» далі наполегливо ознайомлює нас зі зразками сучасного єгипетського письменства: вийшли третя й четверта книжки серії «Арабські історії». >>