На початку 80-х років ХХ століття отець Павло покинув Велику Британію та приїхав до США, у Філадельфію. За кілька років він залишив Америку заради навчання у Римі, де захистив наукову роботу з церковного права, ставши судовим правником та церковним вікарієм. До США він повернувся вже у 1994 році.
Писанкарська творчість отця Павла Луніва зі штату Коннектикут (США) викликає щире захоплення серед американців. Його лекції та майстер-класи збирають повні зали.
«Писанка – один із символів Великодня. Люди в усьому світі намагаються опанувати це непросте та дуже символічне мистецтво. Отець Павло Лунів – один з них. Його майстер-класи та лекції збирають повні зали, а Історичне товариство Коннектикуту навіть присвоїло йому звання майстра писанкарського ремесла», – йдеться в сюжеті «Голосу Америки». .
Отець Павло Лунів народився в Англії. Обоє його батьків були повоєнними мігрантами з України. З дитинства він маленьким хлопчиком спостерігав за тим, як його мама напередодні Великодня розписувала писанки. Він допомагав та повторював за нею.
За своє життя отець Павло розмалював кілька сотень писанок. У його колекції експонати різних розмірів. Найбільші – страусині.
Працю та талант отця Павла визнають і місцеві митці. Окрім того, його постійно кличуть читати лекції та проводити майстер-класи, причому аудиторія не українська.
Писанка отця Павла є навіть у Папи Римського Франциска. Свого часу отець Павло також подарував власноруч розписане яйце Івану Павлу ІІ (264-му Папі Римському).
Через коронавірус усі майстер-класи та лекції, які були заплановані напередодні Великодня, довелося скасувати. Проте отець Павло переконаний: ці труднощі тимчасові.
Тривають роботи на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» з реставрації Башти Кушника — пам’ятки фортифікаційної архітектури, збудованої наприкінці XVII — початку XVIII століть. >>
Власний онлайн-кінотеатр запускає Національний центр Олександра Довженка, що є найбільшим архівом українського художнього кіно. На ньому можна буде переглянути українські фільми різних епох легально. >>
До Литви для реставрації, від початку повномасштабного російського вторгнення, були переміщені понад 1500 культурних і мистецьких цінностей із України. >>
Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на засіданні 30 грудня внесла 11 унікальних музейних предметів з чотирьох музеїв до Державного реєстру національного культурного надбання. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>