«Атака» на історію: в Києві віддають під забудову цілий квартал памʼяток, фото
У Києві в Печерському районі на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал памʼяток історії та архітектури. >>
Петро Чорний про мера Івано-Франківська: "Через одного такого поганого барана все стадо перемолотило".
Музикант і композитор Петро Чорний назвав мера Івано-Франківська Руслана Марцинківа покидьком через заклики до примусового переміщення ромів на Закарпаття.
"Якщо людина не поважає чужу культуру, він ніколи не полюбить свою. А мене в моїй країні оточують моя сім'я, друзі, мої педагоги, і я свого сина виховую в любові до України. Тому у мене одне слово – покидьок", – сказав артист.
"Мер Івано-Франківська чомусь взяв на себе відповідальність говорити такі речі на всю Україну і створювати конфліктну ситуацію. Я вважаю, ці слова – це гетто, це нацистська пропаганда, яка несе за собою ворожнечу народу. Ось через одного такого поганого барана все стадо перемолотило. Товариш, пішак, тебе поставили відповідати за порядок в місті, а ти сам його порушуєш в багатонаціональній країні", – зазначив Петро Чорний в кометарі сайту "Оглядач".
На думку артиста, Україна – багатонаціональна країна, а глава міста не мав ніякого права на подібні висловлювання.
Як повідомляла УМ, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків потрапив в скандал через вимог вивезти з міста представників ромської спільноти. В Amnesty International звинуватили його в дискримінації, а поліція вже відкрила кримінальне провадження.
Пізніше в ефірі "Громадського" політик виправдовувався, що роми в місті порушували карантин і національність тут ні до чого.
"Неодноразово були звернення в поліцію, на гарячу лінію міськвиконкому. І коли, скажімо, була проведена така робота, самі жителі, які прописані в Свалявському та Іршавському районі Закарпаття, висловили бажання, щоб їм допомогли повернутися додому, оскільки немає громадського транспорту", – пояснював мер.
За його словами, міська влада надала транспорт, щоб роми повернулися додому, але багато з них так і залишилися в Івано-Франківську.
"На жаль, частина осіб, які порушили карантин, і далі жили в сквері, хоча це громадське місце і там не те що жити, але і гуляти не можна. Більш того, ми просили, щоб люди, у яких немає місця проживання, були в спеціальному центрі на вулиці Млинській, де люди мають можливість перебувати, спати, там є медики, там є харчування, ми проводимо експрес-тестування на коронавірус цих людей, які не мають місця проживання. І ми їм (ромам – Ред.) пропонували, тому що люди були стурбовані", – сказав Марцінків.
Міський голова вибачився за свої емоційні вирази, стверджуючи, що не хотів нікого образити.
"Йшлося про конкретних осіб – близько 20 ромів, які не є жителями Франківська та систематично порушували карантин. Але я не стримав емоцій, тому прошу вибачення", – сказав він.
При цьому Марцінків стверджував, що офіційного доручення вивозити або штрафувати порушників не давав, тому що не має таких повноважень.
У Києві в Печерському районі на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал памʼяток історії та архітектури. >>
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Історичний будинок купця Логвінова на вулиці Казиміра Малевича, 127, Київрада на засіданні у минулий четвер передала під забудову. >>
У Києві, за адресою провулок Киянівський, 13–21, в межах кількох археологічних памʼяток: «Культурний шар міста Ярослава», «Копирів кінець», «Поселення та могильник на горі Дитинка» та «Історичний ландшафт київських гір» - Київська міська державна адміністрація планує створити паркінг на 320 машин. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>
В Івано-Франківську з 12-го по 15 вересня тривав мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура», який організовувала Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. >>