Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Забутий ескіз "Гора Монмартр з кар'єрами" зберігався у приватній колекції майже століття.
Невідому досі картину голландського художника Вінсента Ван Гога показали у Нідерландах: монохромний ескіз "Гора Монмартр з кар'єрами" датується 1886 роком, невдовзі після переїзду митця до Парижа.
Забута робота зберігалася у приватній колекції впродовж майже століття.
Про це повідомляють європейські ЗМІ у середу.
Малюнок, разом з іншим подібним полотном "Гора Монмартр", виставили у музеї після тривалої перевірки.
"Таке відкриття завжди значне. Це справді винятково, це трапляється нечасто", - повідомив AFP старший науковий співробітник музею Ван Гога в Амстердамі Тіо Меедендорп.
Він вважає, що знахідка більше узгоджується з раннім формальним стилем Ван Гога, який він розвинув в Антверпенській академії мистецтв, перш ніж переїхати до Парижа, де його стиль став більш експериментальним.
Невідому роботу знайшли у 2013 році, коли її привезли в Музей Ван Гога для дослідження, розповів пан Меедордорп. Голландські родичі американського приватного колекціонера купили малюнок з галереї в Нідерландах у 1917 році. Але музей, на прохання колишнього власника, не повідомив про цю знахідку одразу.
"Після цього ми підтвердили, що це справді Ван Гог, - сказав пан Меедендорп, - але нас зацікавило питання про його походження".
Експерти музею Ван Гога вважають, що ескіз спочатку належав Джоанні ван Гог-Бонгер, дружині брата Вінсента Тео, яка пронумерувала його "123". Тоді у 1917 році малюнок продали.
Коли науковці музею дістали ескіз з рамки, пан Меедендорф знайшов ззаду на малюнку номер "123".
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>