Великий компроміс: пропагандистська роль Довженка під час Другої світової війни
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Анатолій Пашинін (ліворуч) ділиться акторським досвідом.
Колишній російський актор українського походження Анатолій Пашинін залишив позиції 8-го батальйону УДА на Донбасі заради участі у зйомках художнього фільму "Посттравматична рапсодія" за твором Дмитра Корчинського у Києві.
Про це повідомив сам Дмитро Корчинський, оприлюднивши відповідне відео у Facebook.
"Як завжди, поки мене не буде, хлопці там здійснять купу подвигів, їм дадуть ордени. А я знову залишуся без нього", - пожартував Пашинін у відеоролику.
За його словами, він перебуватиме на знімальному майданчику протягом тижня, після чого повернеться на фронт.
На зйомках фільму "Посттравматична рапсодія".
Зазначається, що головний герой стрічки "Посттравматична рапсодія" - воїн-доброволець. Під час контузії на полі бою він потрапляє у вир драматичних подій часів від Київської Русі до сьогодення.
"Буде шедевр. Матеріал - "смачний", і головне - правдивий. Думки, які давно намагався сам сформулювати, та не міг, зустрів там", - розповів актор Пашинін у присутності Корчинського.
З інших постів Корчинського стає зрозуміло, що до зйомок у фільмі він також залучив скандально відомого колишнього посадовця Нацполіції Іллю Ківу на роль отамана Нестора Махна.
Сам Корчинський у власній манері зазначає: "Гадаю, це буде найкращий український фільм з усіх, які були зняті після "Думи про Щорса" Довженка".
Нагадаємо, після окупації Криму Росією у березні 2014 року Пашинін повернувся в Україну, в рідне Запоріжжя й записав відеозвернення до росіян, у якому спробував пояснити, що відбулося в Києві, та переконати їх у необхідності боротися за власну свободу.
Відтоді актор мешкав зі своїми батьками у Запоріжжі.
25 серпня 2017 року стало відомо, що Пашинін пішов служити добровольцем на Донбас в "Українську добровольчу армію", яку очолює Дмитро Ярош.
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримав нагороду CIMAM (Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва) 2024 Outstanding Museum Practice Award. >>
У Парижі завершився другий сезон показів документального кіно українських режисерів. >>
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: Гуляй-Поле, Гуляй-Поле!...» А виконували її у швидкому ритмі старшокласники з мого Заріччя. >>
"Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції" включили до реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на 19-й сесії міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини. >>
До списку нематеріальної культурної спадщини людства елемент «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць», внесла Організація ЮНЕСКО. >>