Схаменіться: в Україні різко підвищили ціни на пальне
Через панічні настрої та спекуляції щодо ситуації в Ірані формуються черги на українських заправках і зростають ціни на пальне. Але наразі це не пов’язано з реальною нестачею ресурсу. >>
Недбало викинуті відходи можна побачити на багатьох кутках Берліна. (Фото: Anja Mia Neumann / dpa)
Сенат Берліна на початку листопада ухвалив новий, значно суворіший каталог штрафів за незаконне викидання сміття.
Як інформує УМ, про це повідомило німецьке видання Spiegel.
Документ опубліковано в офіційному віснику, і його головна мета – стримати порушників та зменшити кількість сміття на вулицях столиці Німеччини.
У багатьох категоріях максимальні штрафи зросли в кілька разів, а навіть дрібні порушення тепер можуть коштувати дуже дорого.
Один із найпоширеніших видів сміття – сигаретні недопалки – тепер коштуватиме порушникам значно дорожче: замість попередніх 80–120 євро штраф становитиме від 250 до 3 тисяч євро.
Хоча формально порушення досі може кваліфікуватися як адміністративне з попереджувальним штрафом у 55 євро, рішення залишається на розсуд працівників громадського порядку.
За викинутий пластиковий пакет, стаканчик або жувальну гумку можна отримати попереджувальний штраф у 55 євро або заплатити від 250 до 500 євро.
Якщо сміття більше, штраф може сягнути 5 тисяч євро.
Викинуті скляні пляшки, осколки, цвяхи чи металеві відходи тепер караються штрафом від 250 до 800 євро – раніше мінімальна сума складала 75 євро.
За папір, серветки чи пакування від фруктів передбачений попереджувальний штраф 30–40 євро або 50–100 євро офіційного штрафу.
А власники собак, які не прибирають за своїми улюбленцями, повинні заплатити 55 євро попередження або від 100 до 350 євро штрафу.
Навіть відсутність пакетиків для прибирання тепер карається сумою 35–250 євро.
Матраци, валізи, коляски, стільці, шафи та інші подібні речі тепер коштуватимуть порушникам від 300 до 1,5 тисяч євро.
За кілька предметів або великі речі (наприклад, душову кабіну чи каркас ліжка) доведеться платити 1,5–4 тисячі євро, а за ще більші обсяги штраф може зрости до 11 тисяч євро.
Незаконне позбавлення від електроприладів і відходів, що містять шкідливі речовини, обходитиметься у 1 тисячі до 15 тисяч євро (раніше мінімум був 500 євро).
Це стосується мобільних телефонів, радіо, телевізорів, холодильників, пральних машин, кондиціонерів, приладів з азбестом, люмінесцентних ламп тощо.
Штраф за незаконне викидання старих шин подвоївся: відтепер 700 євро за одну шину (до п’яти штук).
За більшу кількість штраф може досягати 20 тисяч євро – замість попередніх 3 тисяч євро. При цьому легальна утилізація в пунктах BSR коштує лише 3–8 євро.
Фарби, батареї чи хімікати можуть принести штраф від 1,2 тисячі до 100 тисяч євро.
А залишені на вулиці коробки з написом "Free" або "Безкоштовно для доброго дому" формально є адміністративним правопорушенням. Хоча практика передачі речей іншим людям вітається, у влади є зауваження щодо зловживань.
Навесні 2025 року мешканці британського Бірмінгема відчули великі проблеми з вивезенням відходів через страйк сміттярів.
Нещодавно писали, що у столиці Болгарії Софії загострюється сміттєва криза для кількох районів через суперечку щодо нових контрактів.
А в жовтні національна податкова адміністрація Польщі затримала 23 тонни незаконних відходів, що перевозилися з Німеччини.
Як повідомляла УМ, українцям доведеться сортувати побутові відходи попри відсутність інфраструктури.
Через панічні настрої та спекуляції щодо ситуації в Ірані формуються черги на українських заправках і зростають ціни на пальне. Але наразі це не пов’язано з реальною нестачею ресурсу. >>
Індексація — це автоматичне підвищення пенсії з урахуванням зростання зарплат і цін, але надбавка не буде однаковою для всіх. >>
Медведчук привласнив нафтопровід на ₴1,4 млрд грн та «відмив» €29,9 млн – Генпрокуратура >>
Масштабну схему розкрадання коштів в енергетичних компаніях України, які підконтрольні одному із підсанкційних бізнесменів, викрили Служба безпеки та БЕБ >>
Слідчі викрили ще одну схему розкрадання коштів державного підприємства. Фігуранти привласнили понад 50 млн грн, які виділялися на проведення відновлювальних робіт Трипільської ТЕС. >>
Командувача логістики Командування Повітряних Сил ЗСУ полковника та начальника Управління СБУ Житомирської області викрили на хабарі у $320 тис. >>